Щороку на початку травня в Диканьці цвіте знаменитий бузковий гай. Це найкращий час, щоб відвідати свято "Пісні бузкового гаю". Бузковий гай у Диканьці займає площу близько 4 гектарів і посаджена Кочубеями більше 200 років тому. Бузковий гай знаходиться під охороною регіонального ландшафтного парку "Диканський". На щорічному святі звучать народні пісні, проходить ярмарок майстрів, виступають гоголівські герої.
Тріумфальна арка - візитна картка селища, єдине збережене цивільне спорудження садиби родини Кочубеїв. Парадний в'їзд до маєтку був оформлений класичної тріумфальною аркою на честь прибуття до Диканьки імператора Олександра I, близьким соратником якого був князь Василь Кочубей. Побудована в пам'ять про перемогу над Наполеоном в 1812 року.
Миколаївська церква - родовий храм-усипальниця родини Кочубеїв. За легендою, на цьому місці знаходився пень, на якому з'явилася ікона Миколи Чудотворця. Перед цим образом молилася про здоров'я майбутнього сина мати Миколи Гоголя.
Краєзнавчий музей ім. Д. Гармашасостоіт з 9 залів і налічує 8 тис. Експонатів, які розповідають про історію селища.
Кочубеївські дуби в Диканьці - одні з найстаріших і відомих в області. Про них писав Олександр Пушкін в поемі "Полтава". Три зростаючі в ряд 800-літні дуба - це залишки великими дубовими алеї, яка прикрашала в'їзд до садиби Кочубеїв.
Також в Диканьці є картинна галерея і окрема експозиція, присвячена життю і творчості Марії Башкирцевої.