Захід приурочений до 175-річчя з дати заснування цієї будівлі — 6 грудня 1840 року — тодішнім царем Миколою І. За старим стилем саме 6 грудня відзначали День святого Миколая. Після переходу на григоріанський календар (новий стиль) річницею заснування Кадетського прийнято вважати 19 грудня.
Подія організована Комітетом порятунку Кадетського корпусу та соціально-мистецьким проектом «Кадетаріум» і Полтавським художнім музеєм «Галерея мистецтв» імені М. Ярошенка.
Кінопоказ проходитиме два дні. В суботу організатори зосередяться саме на історії будівлі. В програмі на цей день значаться дві документальні стрічки про історію Кадетського корпусу. Закінчить показ фільм харківських журналістів про одного з випускників цього закладу — Іоанна Шанхайського. Архієпископ Іоанн (в миру Михайло Борисович Максимович) закінчив Петровський Полтавський кадетський корпус у 1914 році. Чоловік став єпископом Руської православної церкви закордоном (РПЦЗ), архієпископом Західно-Американським і Сан-Франциським.
В неділю ж кіночастину присвятять подіям останніх років. Зокрема покажуть фільм-відчуття «Крізь порожнечу». Його зняли молоді полтавські режисери у середині 2013 року. В основі стрічки — фільм-концерт гурту Pink Floyd у Помпеях 1971 року. Тоді музиканти наповнили позитивним звучанням руїни міста, яке померло дві тисячі років тому. Подібне намагалися зробити і полтавці в Кадетському.
Інші недільні стрічки будуть стосуватися сучасних подій, а саме — масових прибирань в корпусі і проведення там двох соціально мистецьких акцій «Кадетаріум» у квітні та травні 2014-ого. З середини минулого року події «Кадетаріуму» відбуваються поза приміщенням будівлі.
В рамках заходу відбудеться обговорення стрічок і проблем споруди.
Один зі співорганізаторів кінопереглядів, присвячених Кадетському, Артур Ароян говорить, що такі заходи допоможуть полтавцям побачити зв’язок між різними періодами в житті цієї будівлі:
— Кінострічки відображають 175-річну історію корпусу від заснування до сьогодення. Тому маємо надію, що вони спонукатимуть глядачів задуматися над багатьма питаннями, які в них піднімаються. Це і любов до Вітчизни, і повага до своєї історії, і співставлення минулого й сьогодення — створення сучасної української культури.
Плата за вхід на захід символічна — 5 гривень. Крім того, разом із переглядом полтавці зможуть відвідати експозицію музею та фондову виставку.
Нагадаємо, що на початку грудня організатори «Кадетаріуму» отримали премію імені Миколи Ярошенка в номінації «Громадська діяльність (організація і проведення мистецьких акцій)». Грошовий фонд премії переможці вирішили направити на свої наступні заходи.