Квіти завжди були незмінним фаворитом жіночих сердець. Живі – вони радують око в милих композиціях, а штучні – прекрасно декорують інтер’єр, жіночі аксесуари та одяг.
Особливою популярністю сьогодні користуються квіти з тканини створені своїми руками, якими можна прикрашати одяг, сумки, капелюшки, робити з них оригінальні прикраси. Технік виготовлення квітів з тканини досить багато. Одна із них представлена на виставці Тетяни Леоненко «Магія квітів» у відділі документів із економічних та технічних наук.
Історія назви цієї техніки доволі цікава. Вона з’явилась в ХVII ст. в Англії і спочатку носила назву «Саффолкські пуфи» за назвою графства. У той час з’явилися дорогі тканини і люди берегли кожен клаптик, що залишався після розкрою одягу та інших речей. Вони придумали робити квіти з клаптів тканини – пуфи, зшивали їх між собою в скатертини, покривала, панно.
Мода на об’ємні квіти з тканини знову відродилася на початку ХХ століття. Ці певним чином задрапіровані кола з тканини, будь-якого діаметру і фактури, плоскі або об’ємні, з декором і без нього дістали назву – квіти «йо-йо».
Виготовлення квітів «йо-йо» – це дуже цікавий, захоплюючий і в той же час кропіткий процес. Кожен етап цієї ручної роботи по-своєму цікавий. Це – наполеглива праця, яка потребує старанності, самовіддачі та тривалого часу.
«Для мене виготовлення квітів – це задоволення та спокій. Я не професіонал, але вкладаю в композиції свою душу, своє бачення. Робити тканинні квіти не просто, а дуже просто» – говорить автор виставки Тетяна Леоненко.
Запрошуємо переглянути виставку та поринути у мистецьку таємницю цієї незвичайної техніки виготовлення квітів. Сподіваємось, що творчі роботи автора подарують Вам радість і приємний настрій.
Виставка діятиме до 14 грудня 2015 р.