Організаторами Конкурсу є Український державний центр позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський обласний центр естетичного виховання учнівської молоді.

Метою та завданням конкурсу передбачено:

─​ розвиток творчих здібностей дітей та підлітків;

─​ виявлення та підтримка обдарованих дітей;

─​ пробудження у дітей поваги до національної української класики;

─​ залучення дітей до творів українського сатирика та гумориста Остапа Вишні

Умови проведення:

Конкурс проводиться у трьох номінаціях:

1.​ Конкурс читців та груп читців «Вишневі усмішки» (очний).

2.​ Конкурс авторських творів «Власні усмішки» (заочний).

3.​ Конкурс образотворчого мистецтва «Веселий пензлик» (заочний).

Всеукраїнський конкурс юних гумористів живе і процвітає на родючій ниві освіти, мистецтва та гумору і ось уже ввосьме проводиться у Полтаві.

У конкурсі беруть участь читці (групи читців), юні літератори та юні художники віком від 10 до 18 років, учні загальноосвітніх, професійно–технічних та вихованці позашкільних навчальних закладів України.

Цього року про свою участь у трьох номінаціях заявило 143 особи:

«Вишневі усмішки»

65 ос.

«Власні усмішки»

19 ос.

«Веселий пензлик»

59 ос.

Конкурсні роботи та виступи виконавців оцінює журі конкурсу «Посміхнемось щиро Вишні», до складу якого входять мистецтвознавці, митці, провідні спеціалісти, діячі культури, театральні діячі.

Особиста першість визначається за максимальною кількістю балів, набраних учасником конкурсу. У кожній віковій категорії та кожній номінації переможцям присуджується звання лауреатів I, II, III-х ступенів з врученням дипломів та цінних призів, ап. також, може бути визначений володарів Гран-прі.

Програмою, яка розрахована на 3 дні, окрім, власне конкурсу, передбачено вечір знайомств, фахові майстер-класи, столи з обміну досвідом та екскурсії визначними місцями.