З 1996 року Ігор захоплюється живописом, знаходячи в ньому ще один засіб відображення людини та реальності. Створює глибоко-психологічні портрети, що розкривають внутрішню суть людини, пост-символічні пейзажі… Але світове визнання художнику  приносять його радикальні абстракції. Серед них цикли: “Самотність”, “Мандруючі зірки”, “Стихії”, “Містерія вогню”, “Містерія часу”, “Тайна вечеря”, а також окремі картини “Алтар”, “Глибина”, “Первинне”, “Да буде воля Твоя” та інші.

Митець активно працює закордоном над приватними замовленнями. У Європі його твори представлені більш ніж на 35 виставках.  А близько 900  картин вже роз’їхалися до приватних колекцій. Їх можна побачити у  Канаді, Великобританії, США, країнах Європи та Росії.

Ігор Калінаускас – автор більш ніж 16 книг: «На одинці зі світом», «Жити треба!», «Духовна община», «В пошуку світла», «Добре сидимо», «Ігри, в котрі граю Я», «Чоловік і Жінка. За порогом раю», «Ігри, в котрі граємо Ми. Основи психології поведінки: теорія та типологія», «Преображення», «Вогняна квітка», «Світло виліпило мене з темряви», «Преображення. Списи мандрівника. Інструкція для Гомосапієнс», «Інтелектуальна авантюра. Витоки буття», «Інтелектуальна авантюра ІІ. Революія свідомості», «Жіноча мудрість і чоловіча логіка. Статева війна чи принцип доповнювання», «Шлях в себе. Ігри буденного життя», «Реабілітація душі» та ін.  

Також вийшло в світ більш ніж 22 музичних альбомів (СD) за участю Калінаускаса (ДУО ЗІКР та ГОЛОС ВОГНЮ): «Послання голосу», «Дихання простору», «Ангели у місті», «Передчуття падаючих зірок», «Звук магії», «Душа в обіймах Бога «, «Щасливі, щасливі Божевільні», «Весняні мандрівки», «Місце сили», «Містерія вогню», «В пошуках світла», «Вільний політ», «Юбілейний», «До сутінків часу», «До початку часу», «Зірка полин», «Вертикальне січення», «Створення світу», «Танцюючий час», «Містерія часу», «Голоси» та ін..