Дія розгортається у дореволюційній Росії, в селі Анатівка, де з давніх пір жили разом росіяни, українці і євреї. Молочник Тев’є, якого українці нарекли Тевелем, батько чотирьох дочок, три з яких на виданні, не мріє про безмежне багатство, головне для нього – це щастя дітей, щоб кожна  вдало вийшла заміж. Але дочки щастя розуміють по-своєму. Старша виходить заміж за бідного, середня їде зі своїм обранцем-революціонером в Сибір, молодша залишає родину і змінює своє віросповідання через кохання до православного.    
 У центрі постановки – трагічна історія Тев’є, який усіма своїми силами намагається зберегти традиційний устрій життя, який розвалюється з усіх сторін. Йому не вдається протистояти ні царському  правлінню, ні випадку долі. Держава вирішує за нього, де він має жити, дочки самостійно вибирають чоловіків, помирає дружина. Проте, залишається головне – чистота людських стосунків. Шлях Тев’є – шлях страждань, помилок і прозрінь. Це шлях кожної людини, який веде  у  вічність. 

Надзвичайно глибокий, філософський зміст, з витонченим гумором і дотепно соковитими  афоризмами створюють трагікомічний жанр вистави, де міцно переплелися  і сміх, і сльози, і любов. Ви смієтеся і плачете над долею героїв і тільки потім  розумієте, що тепер інакше ставитеся до життя. Вистава приносить розуміння того, що незалежно від віри і національності люди шукають щастя, своє місце в житті . Що у світі немає нічого дорожчого за людське життя.