Кожну третю неділю травня у всьому світі громадські організації, державні установи, люди, яких проблема ВІЛ/СНІДу торкнулася безпосередньо – проводять масові заходи до Дня вшанування пам'яті людей, які померли від СНІДу. Головна мета цих заходів – привернути увагу громадськості до проблеми ВІЛ/СНІДу, змінити ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, висловити підтримку цим людям та вшанувати пам'ять померлих від СНІДу. В цей день мільйони людей по всьому світу збираються та згадують тих, кого вже немає поруч, тих кого вони любили, але не змогли уберегти.

18 травня 2014 р. у Полтаві відбудеться щорічна акція «Зупинимо відлік разом», організаторами якої виступили управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому та благодійна організація «Світло надії».

Акція розпочнеться о 16.00 в Корпусному парку, де всі бажаючі матимуть змогу:

§пройти безкоштовне анонімне експрес-тестування на ВІЛ;

§взяти участь в благодійному аукціоні по збору коштів на потреби ВІЛ-позитивних дітей денного центру перебування «Ти найкращий»;

§долучитись до оформлення стіни побажань.

О 20.00 на Каштановій алеї відбудеться відкриття символічної червоної стрічки та запалення свічок пам'яті.

Сьогодні СНІД – це проблема кожного. Ситуація з розвитком епідемії є складною і потребує постійного та комплексного об'єднання зусиль медиків, соціальних працівників, молодіжних громадських організацій та посадовців різних рівнів. Головною метою акції – її наскрізною ідеєю – є бажання привернути увагу громади до проблеми ВІЛ/СНІДу в м. Полтава, змінити ставлення оточуючих до питань профілактики, а головне – виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей, вшанувати пам'ять померлих від СНІДу та закликати молодь до здорового способу життя.