13 грудня – День Люсії, свято світла серед похмурих зимових днів, початок Різдвяних святкувань у Швеції. Відчуйте тепло і затишок цього дня разом з нами, приходьте на Фестиваль шведської культури «У світлі Люсії» і полюбіть цю країну так, як любимо її ми.

На фестивалі буде представлено кращі зразки культури Швеції у галузях дитячого дозвілля, науки, дизайну, кулінарії, медіа та візуального мистецтва. Відвідувачі фестивалю зможуть побачити Люсіїну ходу – традиційне народне дійство, яке відбувається у Скандинавії напередодні Різдва, придбати новорічні сувеніри та подарунки для дітей, взяти участь у різних майстер-класах та дегустації булочок з корицею, а також посмакувати справжнім скандинавським обідом.

Протягом Фестивалю діятимуть 6 тематичних «Просторів», у кожному з яких дорослі і маленькі відвідувачі зможуть знайти чимало цікавого для себе.
• Дитячий Простір. Це зона для найменших гостей. Тут працюватимуть досвідчені педагоги дошкільного дитинства, де ви разом зі своїм малюком зможете побавитися у розвивальні ігри, помалювати, поліпити з глини і просто відпочити. Також тут буде презентовано найкращі зразки дитячої літератури і популярні у Швеції дитячі книги.

• Смачний Простір. Мабуть, найзатишніше місце Фестивалю. Тут можна буде поласувати випічкою від кращих шеф-кухарів Полтави, випити запашної кави, взяти участь у майстер-класі з приготування перцевого печива і обрати переможця Конкурсу на кращу булочку з корицею.

• Активний Простір. Гратися, гратися, і ще раз гратися. У Швеції в ігри бавляться не лише дітлахи, а й дорослі, то ж тут на вас чекає невичерпне джерело активних розваг, змагань і пустощів.

• Інтелектуальний Простір. Для тих, хто жадає нових знань буде проведено низку освітніх заходів, зокрема: конференція для Євроклубів області «Не тільки Карлсон: відомі постаті Швеції», конференція для школярів Полтави «Шведський рік у народних святах», семінар «Як організувати подорож до Швеції» та євровікторини.

• Медіа-Простір. Познайомитися з найновішим молодіжним виданням, пройти експрес-тренінг громадського репортера, написати статтю і одразу ж її опублікувати на сайті обласної молодіжної газети «Довгапанчоха» можна буде тут.

• Кіно-Простір. Сумуєте за хорошими дитячими фільмами, мальовничими краєвидами і добрим гумором? Вам сюди. Фільми за мотивами творів шведської письменниці Астрід Ліндгрен не надто відомі у нашій країні, а дарма, бо в них можна знайти чимало мудрих порад як жити легко і бути щасливим. Приходьте і переконайтеся!

• Фото-Простір. «Наш дім – Європа. В об’єктиві Швеція» - така назва фотовиставки, де буде представлено якою бачить цю країну українська і шведська молодь.