Активісти закликають полтавців долучитися до весняного прибирання міста

12 травня у Полтаві відбудеться масштабне весняне прибирання. Основна локація – Прирічковий парк на Леваді. Однак активісти закликають полтавців привести до ладу усе місто: у рамках акції кожен охочий може самостійно ініціювати прибирання в інших районах.

Сезон відпочинку на природі полтавці вже традиційно розпочинають з прибирання. Як і минулого року, активісти планують зосередити свої сили на прибиранні та розчищенні Прирічкового парку. Також організатори хочуть забезпечити роздільний збір сміття.

Ініціаторами акції з прибирання виступили три громадські організації: Citylab, Полтавська платформа та Нова Полтава. Активісти говорять, що до цього їх спонукав незадовільний вигляд усього міста та безпосередньо парку після зими.

«“Прокинувся зранку – прибери свою планету!” – казав Маленький принц, натякаючи на те, що кожен з мешканців Землі несе відповідальність за її чистоту. Побачивши, яким став Прирічковий парк і все місто після зими, ми теж вирішили прибрати “нашу планету”» - зазначають організатори на сторінці події в Фейсбук.

Долучитися до прибирання активісти запрошують усіх небайдужих. Із собою потрібно мати рукавички та великі пакети для сміття (на 60-120 л), а за можливості, ще й інструмент для розчищення набережної від підліску та повалених дерев (тример, великі секатори, ручні, бензо- чи електропилки). Якщо ж можливості прийти особисто на прибирання немає, організатори просять надати в користування перелічений інвентар.

Збір для прибирання головної локації відбудеться 12 травня о 10:00 праворуч від готелю «Турист», поруч з тенісними кортами. Прибирання інших територій можуть ініціювати самі полтавці. Минулого року, окрім Прирічкового парку, містяни прибирали 1-й і 4-й міські пляжі, береги річки Тарапунька та ставки біля Співочого поля імені Марусі Чурай.