Кандидат на посаду мера Полтави розповів про любов до лиж, книжок та підкуп – як найбільшого конкурента

В рамках нашої рубрики «Вибори мера в Полтаві» ми поспілкувалися з кандидатом від «Партії простих людей» Олександром Шамотою, який розповів про любов до лиж, книжок та своїх конкурентів.

Перша ваша дія на посаді міського голови?

– Є два принципових рішення, які потрібно приймати на перший же день. Перше – зменшення плати за проїзд. Я боровся за це за часів каденції Мамая. Вартість зараз необґрунтована – 3 гривень достатньо, щоб возити полтавців в громадському транспорті. Також проїзд для пільгових категорій громадян повинен бути в Полтаві обов’язковий. Друга позиція – необхідно вже зараз знизити тарифи на опалення на 15%, за рахунок зменшення норми споживання. Норми споживання, які наразі діють в Полтаві, є необґрунтовані. І це довела група депутатів, яка працювала в Полтаві над цим питанням.

Чому вирішили йти на посаду мера, що стало останньою краплею?

– Я займався громадською діяльністю всі п’ять років. Я розумів, що таким чином повинен працювати міський голова. Нажаль, нинішній міський голова та всі інші претенденти такого бажання працювати не мають. Саме тому ми – «Партія простих людей», прийняли таке рішення, що ми будемо висувати свого кандидати на посаду міського голови і підтримали мене. Далі терпіти те свавілля в місті – і в житлово-комунальній сфері, і в транспортній сфері, і в інших сферах, просто неможливо. Треба брати владу в свої руки, брати на себе відповідальність, закочувати рукава вище ліктів і тяжко працювати на благо міста. Довіряти якимось пройдисвітам владу ще на п’ять років я не збираюся.

З ким з кандидатів ви могли б співпрацювати?

– Зараз я можу сказати з ким я б точно не співпрацював. Перш за все – це міський голова Мамай, який п’ять років нищив Полтаву, до якого я на самій першій сесії в 2010 році оголосив опозиційність. Бо я розумів, що це людина, яка не має ні морального, ні іншого права керувати містом. Тому, якщо Мамай таки купить місто своїм цукром та поремонтованими дорогами до першого дощу, то з ним я точно не буду співпрацювати. А далі буде видно.

Хто ваш найбільший конкурент?

– Найбільшим конкурентом є роздача, яка є зараз в місті – це цукор, аптечки, фарба і байдужість громадян до своєї долі, до майбутнього свого міста. Бо якщо ми будемо просто сидіти вдома на дивані та дивитися, як хтось керує містом, а при цьому ми просто не можемо зробити елементарний крок, піднятися і піти 25 жовтня та підтримати «Партію простих людей», тоді чого жалітися. Підкуп виборців – основний конкурент, який є у кандидатів. П’ять років такого життя як було Полтава просто не витримає.

Найбільша проблема міста?

– 80% усіх звернень громадян, з якими вони звертаються і усно, і письмово, до речі і до міської влади також, це питання житлово-комунального господарства. Це дахи, які роками не ремонтувалися. Це затоплені підвали, які роками не відкачувалися. Це каналізаційні труби, які роками не мінялись. Це бездіяльність комунальних підприємств. Тому ЦКГ – це найбільша проблема.

Що ви бачите на місці поваленого Леніна?

– Громада вже вирішили, що треба встановити на тому місті пам’ятник Небесній сотні, в пам'ять про людей, які поклали своє життя, щоб змінити нашу країну. Тому я там також бачу пам’ятник Небесній сотні. Яким він буде – це вже інше питання, але те що він має там бути – це факт.

Як ваша родина ставиться до того, що ви вирішили стати мером міста?

– Моя дружина Ольга, вона є публічною особою і ми з нею конкуруємо по публічності. Тому їй до уваги не звикати і я думаю, що вона з гідністю пронесе звання першої леді на своїх плечах.

Чи вам колись доводилося порушувати закон?

– Це питання розпливчате. Я ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності, відповідно не порушував закон. Я ніколи не порушував закон про статус депутата міської ради, не проводячи прийом громадян. Не порушував й закон про вибори. Більше мені нічого додати.

Яке ваше хобі?

– Зараз політика займає дуже багато часу. Влітку дуже багато часу приділяю катанню на велосипеді, катаюся з сином. Люблю кататися на лижах. Коли є така можливість, то люблю читати книжки.

Якою має бути заробітна плата міського голови?

– Така зарплата, яку зараз отримує Мамай, близько 20 тисяч гривень, вона є ненормальною. Тому що міський голова повинен отримувати середню зарплату, яка є по місту.  Не більше, не менше. Причому його зарплата повинна відповідати його досягненням по місту. Якщо ми бачимо, що дороги розбиті, проїзд у громадському транспорті завищений, коли люди не можуть знайти звичайної правди в міськвиконкомі, то про яку зарплату у 20 тисяч може йти мова. Я готовий працювати на середню заробітну плату (3540 – станом на червень 2015 – авт.). Так буде справедливо.

Скільки доходу ви задекларували?

– За минулий рік я задекларував 22 чи 23 тисячі гривень доходу.

Який най божевільніший вчинок ви вчинили в житті?

– Мабуть, коли в 2010 році заявив про свою опозиційність до діючого мера. Тоді цей вчинок ніхто не розумів, а зараз розуміють, що то був правильний крок.

Як часто ви читаєте та яку останню книгу причитали?

– Зараз не дуже часто читаю. Остання книга яку прочитав – «Шантарам» Грегорі Робертса. В ній розповідається життя австралійського засудженого, який втік з в’язниці і провів декілька десятків років скриваючись від переслідувань та проживши в нетрях. Одним з моментів є, коли він в нетрях створив медичний пункт та допомагав простим людям, які не могли фізично бути забезпеченими нормальним медичним обслуговуванням.

Чи пам’ятаєте свої перші зароблені гроші?

– Це було в третьому класі. Я кожного літа, починаючи з того періоду, допомагав своєму дідусю. Він, будучи на пенсії, влітку намагався підзаробити якісь гроші і мене привчав до праці. Це була човнова станція – він там весла видавав і я йому допомагав. Скільки заробив вже не пам’ятаю. Здається, на них купив собі годинник.

Чи є у вас погані звички та чи часто ви відпочиваєте з алкоголем?

– З 6 років я займався спортом. Тому я пережив шкільний вік, коли всі починають палити. Тому я не курю. Щодо алкоголю, то як всі прості люди на свята кілька разів на місяць можу з родиною випити вина.

Також читайте інтерв`ю з Віктором Костюшенком, Святославом Батовим, Олегом Слизьком, Оксаною Черкас та Іриною Особік.

Шамота вибори мер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі