Кандидат в мери Полтави розповів про перші гроші, порушення закону та новонароджену донечку

Наш сайт розпочинає нову рубрику під назвою "Розмова з кандидатом в мери Полтави" в рамках якого ми спробуємо познайомити полтавців з претендентами на головне крісло Духовної столиці України. Сподіваємося, що всі без винятку кандидати дадуть відповіді на наші питання.

Одним з першим на наш запит відгукнувся кандидат в мери Полтави від Республіканської Платформи Святослав Батов.

 • Перша ваша дія на посаді мера Полтави?

Перша дія на посаді міського голови має бути пов’язана з аудитом діяльності колишньої міської влади. Я думаю всі згідні, що за декілька років управління містом Мамаєм до нього накопичилось дуже багато запитань. Тому треба буде необхідно першочергово провести перевірку його діяльності і по можливості оперативно виправити хоча б частину рішень, які були прийняті всупереч користі громади.

Звичайно що будуть і кадрові рішення. Нам потрібна свіжа молода кров, прогресивні люди на чолі ключових департаментів міськвиконкому для того, щоб приймати прогресивні рішення і змінювати місто. Старим кадровим складом це зробити буде неможливо.  

 • Що стало поштовхом для прийняття рішення балотуватися на посаду мера Полтави?

Ще приблизно пів року-рік тому, було більш менш зрозуміло хто збирається балотуватися на посаду міського голови. Серед цих вірогідних кандидатів я не бачив жодного, за кого я б міг віддати свій голос, тому вирішив спробувати сам. Я прекрасно розумію, що ті кандидати, які мають адмінресурс, величезні гроші невідомих спонсорів і можливість роздавати умовну «гречку» мають великі шанси на перемогу, нажаль. Але це не значить що молодь не повинна вступати з ними в боротьбу і говорити про необхідність зміни поколінь. На місце старих, радянських і пост-радянських політиків які іменують себе «господарями» і «господарниками», мають прийти молоді менеджери. 

 • З ким з кандидатів на посаду міського очільника Полтави ви могли співпрацювати? А з ким ніколи і ні за яких обставин?

Після перемоги на виборах, я би з радістю запропонував частині політичних сил Полтави приєднатися до єдиної команди та спільно працювати на користь нашого міста. Звичайно, що я не зміг би співпрацювати з діючою міською владою яка негативно зарекомендувала себе, з колишніми регіоналами, популістами, комуністами та людьми які половинили наш бюджет, коли самі були при владі і відлякували від міста потенційних інвесторів. З тими ж, хто представляє прогресивний, демократичний, патріотичний табір, я би зміг співпрацювати в ключових питаннях розвитку міста без проблем.

 • Ваше місце у виборчих перегонах? Хто ваш найбільший конкурент?

Мій найбільший конкурент – це порушення виборчого законодавства. Багато кандидатів використовують дірки у законах і розпочинають свою передвиборчу кампанію задовго до її офіційного старту. Вішають біл-борди, роздають агітацію, намагаються купити виборців подачками у вигляді цукру, ліків, фарби чи інших матеріальних цінностей. Якби ми мали більш суворе і точне виборче законодавство, ці б люди були зняті з виборів, а їх політична кар’єра була закінчена. Але маємо те що маємо.

На виборах розраховую на підтримку тих, хто хоче бачити Полтаву європейським містом у повному розумінні цього слова. Тих, хто не вірить в популістські обіцянки про «оберіть мене і я вам все зроблю» і тих, хто втомився від однакових обличь, які десятиліттями засідають у наших кабінетах влади. Закликаю 25 жовтня у першому турі виборів, віддати свої голоси за молодь – за мене і за Республіканську Платформу.

Так сталося що і я і моя команда у міську раду, стоїмо під номером 1 у бюлетенях. Тому не треба довго шукати, обирайте перших.         

 • Назвіть ТОП-5 найбільших проблем міста.

Тут все банально. Те що об’єднує більшість українських міст сьогодні: дороги, відсутність достатнього ринку праці, неефективна корумпована міська влада, морально і фізично застаріла інфраструктура і криза помножена на війну. Ну і звичайно багатостраждальний Кадетський корпус від якого вже віє безвихіддю.

Всі ці проблеми треба вирішувати. Питання в тому, що ні в міському, ні в державному бюджеті України немає достатніх коштів на вирішення цих проблем. Потрібно залучати кошти донорів та інвесторів. Але європейські донори не дурні люди. Вони готові вкладати кошти в Україну, і готові вкладати багато, про це я неодноразово чув особисто від різних функціонерів Європейського союзу і представників різних фондів, але вони не готові давати кошти в руки корумпованих регіоналів та різних «половинок». Вони вірять в молодь України і готові її підтримувати всіма силами. Але чи готові самі українці підтримати свою молодь? В цьому питання.   

 • Розкажіть про вашу родину. Чи готові вони бути під постійним наглядом з боку ЗМІ та опонентів?

Я одружений на прекрасній дівчині Насті, яка тиждень тому подарувала мені донечку Єву. Так що в думках я зараз більше щасливий тато ніж кандидат. Моя дружина за професією журналіст, тому нагляду з боку ЗМІ ні я, ні вона не боїмося. Приховувати нам нічого. Навпаки, готові своїм прикладом надихати молодь створювати сім’ї та народжувати нових українців.

Мій батько інвалід ІІ групи, мами нажаль немає.

У своїй роботі на посаді міського голови я готовий бути максимально відкритим для громади, тому в журналістах я бачу своїх партнерів.

 • Ви колись порушували закон?

До кримінальної відповідальності я не притягався і нічого кримінального не вчиняв, Бог милував. Але в часи Януковича були речі за які та влада могла б мене теоретично притягти до відповідальності. На мітингах проти регіоналів і їх корупції ми часто не підкорювались вимогам міліції, інколи навіть силою не давали їм виконати незаконні накази. З погляду тих, хто тоді був при владі, це було порушенням закону. Але я так не вважаю.

Ну про банальний перехід на червоне світло світлофору я говорити не буду, цим грішить багато хто, це погано і нам всім потрібно від цього відучуватися. І від багатьох інших речей які сьогодні нас відрізняють від розвинутих європейських країн.

 • Ваша ідея того, що буде на місці поваленого Леніна.

Пам’ятник героям Євромайдану, війни на Сході та іншим людям які в часи після відновлення Незалежності віддали своє життя за нашу землю і волю народу. 

 • Чим ви займаєтесь крім політики? Ваше хобі?

Як ви знаєте, я зараз працюю над проектами які покликані зупинити кремлівську пропаганду в Україні, раніше це було хобі, а зараз це майже професія. Це займає багато часу. Окрім цього, звичайно люблю читати, не тільки художню літературу але й аналітичні статті. Люблю футбол і нашу «Ворсклу». 

 • Якою на вашу думку має бути заробітна плата міського голови?

Моя позиція щодо зарплат всіх чиновників які вирішують долю мільярдів гривень дуже проста – вони мають отримувати достатньо щоб не було спокуси красти і при цьому вони мають знаходитися під постійним контролем громади. Не тільки їх доходи мають бути відкритими але й витрати. Я впевнений що чиновник який отримує 10-15 тисяч гривень і живе чесно, це для нас дешевше ніж чиновник який отримує 1500 гривень і краде мільйони.

 • Скільки доходу ви задекларували?

В 2014 році відбувалися події Євромайдану в яких я брав безпосередню участь, а потім почалася російська агресія і ми з друзями більше року за власний кошт займалися волонтерськими проектами по протидії кремлівській пропаганді та допомозі АТО. Тому офіційно я в тому році не працював.

 • Який най божевільніший вчинок ви зробили у своєму житті?

Пішов працювати на державну службу. Це божевільно з точки зору рівня зарплат які є і божевільно з точки зору відповідальності яку я отримав. Але в даний етап історії країни хтось мав це робити.

Нажаль поки що не стрибав з парашутом і не літав на дельтаплані, але ще все попереду. Справжні божевільні вчинки потрібні людині, бо без них нецікаво жити.

 • Ви вживаєте алкоголь? Як часто?

Якщо не рахувати причастя, то майже ніколи. Не вважаю це за потрібне. 

 • Остання книга, яку ви прочитали?

Біографію прем’єр-міністра Великобританії Черчіля. Це історія про людину, яка на початку кар’єри  зазнала нищівного удару і не зважаючи на це, він зміг піднятися і стати однією з ключових особистостей 20-го століття.

 • Ви памятете свої перші зароблені гроші? Як це було? На що їх витратили.

Звичайно. Мені було 15 років і я влітку працював продавцем на центральному ринку Полтави. Гроші витрачав на себе, одяг, розваги. Тоді 8-10 гривень в день вважався добрим заробітком для мене. З тих пір я звик жити за власний рахунок.  

Незабаром читайте на нашому сайті ексклюзивні інтерв'ю з кандидатами в мери Полтави Віктором Костюченко та Олегом Слизько.

Полтава Святослав Батов кандидат мер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Одна за одною повідомляють про пом’якшення карантинних обмежень країни, які щороку приймають туристів з усього світу. Так, із 1 липня скасує усі внутрішні карантинні обмеження та відкриє повітряне сполучення із іншими країнами влада Таїланду. Про це повідомляє видання портал The Thaiger. Із 1 липня у країні знімуть обмеження для бізнесу, запроваджені через пандемію COVID-19. Також скасують надзвичайний стан та комендантську годин і дозволять поїздки між пр...
Суспільство
Полтавець Дмитро Чікуров збирає гриби багато років. Проте називає себе аматором, а не професіоналом. Незважаючи на скромність, герой нашого матеріалу може знайти гриби практично у будь-якому місці та за будь-якої погоди. Про найбільший знайдений гриб та «прикормлені» місця Дмитро розповів журналісту 0532.ua. Про захоплення грибництвом Походи за грибами – це хобі для душі. Я тут просто відпочиваю. Виїжджаю у нове місце, багато проходжу пішки – виходить і ак...
Суспільство
1 червня, у День захисту дітей, українці зможуть на власні очі побачити та переконатися, що інтернати, які здавна вважалися єдиним місцем для порятунку і захисту вразливих дітей, насправді калічать дитячу психіку та руйнують їхні долі, часто навіть забираючи життя своїх вихованців. Фільм «А що таке любов?» важкий, тому його відмовилися показати усі центральні телеканали. У ньому немає жодної вигадки чи постановки. Все це реальні життєві історії, які спонук...
Суспільство
Після пом’якшення умов карантину в Україні відновлюють екскурсії до Чорнобильської зони. На час адаптивного карантину діятиме один маршрут, розрахований на один день - село Залісся, міста Чорнобиль та Прип’ять, об’єкт «Чорнобиль-2», село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС. Крім того, є обмеження щодо кількості людей у групі, а саме не більше 10 осіб. Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження. Для відвідувачів розробили р...
Суспільство
У Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Лохвиці вже почали робити ІФА тестування. ь Про це повідомив у своєму телеграм каналі голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Найбільше досліджень на себе візьме полтавська лабораторія при Центрі профілактики ВІЛ/СНІДу. "Туди вже надійшли перші аналізи. Найбільше – від медиків із обласної інфекційної клінічної лікарні. За добу один апарат зможе зробити кількасот досліджень.Зараз в області всього 12 апаратів, які можуть проводи...
Суспільство
"Полтаваобленерго" повідомляє, що, у зв’язку з проведенням поточних та капітальних ремонтів електрообладнання, відбудуться тимчасові перерви в електропостачанні споживачів. Так, 1 червня з 08:00 до 17:00 світла не буде у будинках за наступними адресами: вул. Мясоєдова, 2-34, Рєпіна, 3-19, 12а, 14, 16/18, Шведська, 22, Генерала Духова, 6-10(парні), Мироненка, 18-55, Тимірязєва, 3-15, пров. Ринковий, 4-16(парні), 14-22, Гнедича, 4-7. Читайте також: 1 червня...
Суспільство
З понеділка у Полтаві відкриють автошколи, басейни, спортзали та запустять залізничне сполучення. Така інформація прозвучала під час брифінгу в ОДА за участю голови ОДА Олега Синєгубова, голови ОР Олександра Біленького та секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти. “З понеділка , 1 червня, плануємо наступні послаблення : відкриття спортзалів, закладів фізкультури, фітнес-центрів, басейни, освітні заняття у групах не більше ніж 10 осіб. Плануємо р...
Суспільство
З 1 червня 2020 року Укрзалізниця планує запустити 42 поїзди, з яких 10 – Інтерсіті+ та 32 – далекого сполучення. На ці поїзди вже найближчими днями буде відкрито продаж квитків. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик. «Ми очікуємо запуску з 1 червня 42 поїздів, з яких 10 – Інтерсіті+ і 32 – далекого сполучення. Це приблизно третина нашого повного обсягу перевезень у далекому сполученні. В першу чергу, ми зараз готуємо рухомии...
Новини компаній
Щоб забезпечити дітям всебічний і гармонійний розвиток потрібно створити для цього оптимальні умови. Завдяки іграм і творчості дитина пізнає навколишній світ у зрозумілій для нього ігровій формі. У барвистому каталозі нашого сайту можна побачити широкий асортимент високоякісної продукції від національного виробника. Ми на ринку іграшок більше 10 років. За цей час продемонстрували своїм діловим партнерам професіоналізм і надійність. Завдяки власному виробни...