10:05, 8 грудня 2011 р.
У підвал полтавської багатоповерхівки безхатченки провели світло і воду (ФОТО)
У Київському районі Полтави представники УМНС у Полтавській області спільно з працівниками міліції та житлово-експлуатаційних організацій провели перевірку підвальних та горищних приміщень багатоквартирних житлових будинків
З настанням холодної пори року постає проблема перебування в них безхатченків. Як свідчить статистика, з цієї причини в підвальних приміщеннях багатоповерхівок вже неодноразово виникали пожежі. Проблема безпритульних є у кожному місті України. Безпритульні стали особливою кастою городян, яка проживає в антисоціальних умовах без благ цивілізації. Втім мешканців міста не стільки хвилює антисоціальність безхатченків, як її наслідки. Представники Управління МНС у Полтавській області спільно з житлово-експлуатаційними організаціями 6 грудня провели перевірку підвальних та горищних приміщень багатоквартирних житлових будинків Київського району. Жителі наголошують, що вже неодноразово в підвалах їх будинків з настанням холодів поселяються безхатченки.
Так, зокрема у підвалі будинку № 36, було виявлено місце проживання безпритульних. Вони зірвали замки з вхідних дверей в підвал проникли туди, де й спокійнісінько жили.
— Кожного року, як тільки починається холодна пора року, у нас в будинку виникає ця проблема. Безхатченки проникають до підвалу, готовлять там собі їсти, навіть провели світло. А у минулому році зробили собі у підвалі душ, — розказує Олена Перепилиця, мешканка будинку. — Це звісно нас, жильців, дуже непокоїть, тому що безхатченки користуються вогнем при готуванні їжі та палять, і це може привести до пожежі. Коли бачимо, що зірвані решітки або замки до підвалу, то звертаємося в ЖЕД. Працівники ЖЕДу приходять і ремонтують, але через деякий час безхатченки знову все зламують.
Працівники МНС області наголошують: щоб уникнути проникнення сторонніх осіб без певного місця проживання й виникнення пожежі необхідно закрити доступ у підвальне приміщення на замок, оглядати підвали на випадок зламу, прибрати з підвалу горючі матеріали, підвальне приміщення використовувати тільки за призначенням.
— Проблему перебування безхатченків у підвалах ми вирішуємо перекриванням їхнього доступу до цих приміщень. Перед кожним зимовим сезоном ми обходимо будинки, ставимо решітки, закриваємо вікна металевими решітками або закладаємо цеглою, встановлюємо на вхідні двері замки, — каже майстер технічної дільниці ЖЕД № 7 Ніна Сторож. — Але для безхатченків немає перешкод — все одно вони проникають до підвалів. Коли мешканці звертаються до нас, приїжджаємо, «виселяємо» безхатченків, знов ремонтуємо, ставимо замки, решітки та закладаємо цеглою вікна. Потім все повторюється.
Управління МНС У Полтавській області нагадує громадянам:
Якщо пожежа в підвалі виявлена тоді, коли вона стала значною, або якщо спроби гасіння не увінчалися успіхом, а також, якщо через сильне задимлення проникнути в підвал неможливо, треба щільно закрити всі вікна, двері й люки, що ведуть у підвал, і перевірити, чи немає інших отворів або прорізів, через які в підвал може надходити повітря. При виявленні таких, по можливості, щільно закрити або заткнути їх і, постійно оглядаючи приміщення, ліквідувати місця виходу диму, надходження повітря в підвал і можливого поширення вогню в житлові приміщення, підготувати необхідну кількість води і вчасно ліквідувати загоряння в цих приміщеннях. Відчинити підвал, закупорений таким чином, можна тільки працівникам пожежних підрозділів. Їм слід розповісти про вжиті заходи із запобігання розповсюдження пожежі з підвалу, про результати спостереження за приміщеннями й обстановкою в момент виявлення пожежі.
У випадку пожежі необхідно негайно повідомити МНС за телефоном «101».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:38
Вчора
14:28
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...