Жиденко розказав, як зупинити любителів «половинити» бюджет

Лев Жиденко позитивно оцінює ухвалення Верховною Радою змін до Закону «Про державні закупівлі». На його думку, полтавська міська влада має якнайшвидше починати працювати на базі цих нововведень. Вони передбачають впровадження електронної системи торгів «ProZorro».

Особливостями цього закону є низка антикорупційних запобіжників, таких як доступність всіх протоколів оцінки в публічному доступі; перевірка інформації про кінцевого бенефіціара. А головне – відкриття змісту пропозиції та інформації про ціну, що значно зменшить простір для зловживань посадовцями. Та відповідно, спростить контроль громадян та преси за чесністю закупівель.

У передвиборчій програмі Жиденка наголошується, що всі закупівлі, які проводить міська влада, мають робитись у системі «ProZorro».

«Не треба чекати, поки закон зобов’яже міську владу переходити на електронну систему «ProZorro». Її треба запроваджувати вже зараз, без нагая від центральної влади. Тоді дуже швидко знайдуться гроші на утеплення будинків, лічильники і ремонт будинків».

Серед українських міст електронну систему «ProZorro» поки що впроваджують лише у Львові та Києві.

У програмі Жиденка наголошується, що відкритість міської влади – запорука успішного розвитку.

Окрім впровадження електронної системи закупівель «ProZorro», розділ «Відкритість влади» передбачає:

оприлюднення на сайті міської ради всіх рішень щодо виділення коштів на потреби міста;

звіт мера та його заступників перед полтавцями – кожні три місяці;

чиновники кожного року у вересні будуть встановлювати намети в районах міста для того, щоб збирати заявки полтавців на витрати з бюджету на наступний рік;

всі земельні ділянки під забудову будуть видаватись лише після громадських слухань.

 

Полтава Жиденко концепція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі