• Головна
  • В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати
16:08, 1 жовтня 2015 р.

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати

1 жовтня в Полтаві громадський рух «Злам стереотипів» презентував попередній список вулиць, які згідно із законом про декомунізацію підпадають під перейменування. До цього списку увійшло 96 вулиць. Також представили й 7 об’єктів для демонтажу.

Нагадаємо, раніше міський голова Полтави Олександр Мамай заявив, що перейменовувати вулиці не збирається.

Проте згідно з законом про декомунізацію, якщо міський голова не ініціює змінення назв вулиць, ці обов’язки з 21 листопада перейдуть до голови облдержадміністрації. Якщо ж до 21 лютого вулиці не будуть перейменовані, то з 21 травня цим питанням буде займатися Кабмін України.

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати, фото-1

«Згідно з законодавством, ініціювати перейменування може кожен громадянин, але після цього міський голова має винести рішення про проведення громадського обговорення, щодо перейменування. Таке обговорення триває 2 місяці, після чого міська рада приймає рішення про перейменування. Але в любому випадку перейменовувати вулиці треба буде. Питання лише в тому, чи це буде робити місцева громада, чи це буде зроблено централізовано», - каже координатор громадського руху Олександр Ластовецький.

Окрім цього, активісти розвіяли кілька міфів, щодо декомунізації.

«Законодавством не передбачено заміну документів у зв’язку зі зміною назв вулиць. Всі старі документи, паспорти залишаються чинними безстроково. Також кажуть, що це дорого, бо треба змінювати всі таблички. В Україні за роздрібною ціною таблички коштують від 60 до 120 гривень. Ми особисто готові 2-3 вулиці фарбами написати на будинку назву вулиці за власний кошт. Є чіткий перелік, що підпадає під декомунізацію – все, що стосується комуністичних партій, союзних республік, а також військових та політичних діячів, які брали участь у становленні радянської влади в Україні, або переслідуванні борців за незалежність України. Пам’ятники, які будуть демонтовуватися не будуть знищуватися. Їх можна перенести в якісь музейні комплекси. Зокрема в Полтаві є пам’ятники Зигіна та Ватутіна – їх можна перенести до Меморіалу солдатської слави», - розповів Ластовецький.

«Злам стереотипів» презентував попередній список вулиць та пам’ятників в Полтаві, які підпадають під цей закон. Зокрема це 96 вулиць міста та 7 пам’ятників. Проте альтернатив цим назвам у активістів немає.

«В нас є лише близько 50 імен полтавських діячів, якими б можна було назвати старі вулиці. Але ми ще проводимо перевірку, бо деякі особи є контраверсійними», - каже Ярослав Томенко, координатор проекту «Твоя історія».

Крім цього активісти заявили, що самі проводити громадські обговорення не можуть, бо не мають таких повноважень.

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати, фото-2
В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати (фото) - фото 3

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати (фото) - фото 3

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати (фото) - фото 4

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати (фото) - фото 4

В Полтаві представили 96 вулиць, які збираються перейменувати, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декомунізація #перейменування #вулиці
Оголошення
live comments feed...