У вересні виповнилося два роки від дня заснування інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава». Учасники святкували на черговій безкоштовній пішохідній оглядовій екскурсії містом. Цього разу однодумців зібралося близько шести десяти, а за весь час тематичні заходи проекту відвідали більше 2000 учасників.
Як виникла ідея проводити екскурсії по Полтаві для полтавців розповідає керівник інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох:
- У нас чудове місто зі славним минулим, тому в Полтаву часто приїздять туристи із інших міст, щоб послухати цікаві факти з її історії. А от пішохідні екскурсії для широкого кола бажаючих полтавців по Полтаві раніше не проводилися, хоча така практика широко поширена закордоном. Наш перший скромний досвід був у 2012 році. Я особисто проводила безкоштовну екскурсію учасникам пробіжки від громадського руху «Полтава за спорт». А вже у 2013 року ми запросили на екскурсію усіх бажаючих. Ідея збиратися разом щоб поглиблювати знання про історію рідного міста сподобалася полтавцям, тож відтоді проект набув популярності. Спочатку ми ходили у музеї міста, а потім почали розробляти власні тематичні пішохідні маршрути.