• Головна
  • У Новосанжарській бібліотеці відкрили інтернет- пункт
15:00, 2 грудня 2011 р.

У Новосанжарській бібліотеці відкрили інтернет- пункт

У Новосанжарській районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття інтернет-пункту, створеного завдяки програмі «Бібліоміст».

Цей проект, у рамках ініціативи "Глобальні бібліотеки" Фонду Білла і Мелінди Гейтс, реалізується в Чилі, Мексиці, Ботсвані, Литві, Латвії, Румунії, Україні, Польщі, Болгарії і В'єтнамі. Публічним бібліотекам України - учасницям програми «Бібліоміст» безкоштовно передається програмне забезпечення в сумі близько 9 мільйонів доларів США . В рамках цієї ініціативи Фонд Білла і Мелінди Гейтс надає фінансування для придбання комп'ютерної техніки, навчання бібліотекарів використання нових технологій і таким чином допомагає бібліотекам стати сучасними громадськими інформаційними центрами.

Новосанжарська централізована бібліотечна система у лютому 2011 року була офіційно оголошена одним із 730 переможців другого раунду конкурсу з «Організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст» під час прес-конференції у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ». Полтавська область виявилась однією з лідерів у поданні проектів - 16. Серед них 10 переможців. Бібліотеки Полтавської області отримали інвестицій на загальну суму 920 тис. грн., тобто до 92 тис. грн. на кожну районну ЦБС -переможця. Новосанжарська ЦБС нещодавно отримала комплект комп'ютерного обладнання (15 компютерів з веб - камерами та навушниками, сканерами , принтерами ) і підключилася до мережі Інтернет. У конкурсі брали участь 4 бібліотеки району: Новосанжарська центральна районна бібліотека (отримала 5 комп'ютерів), районна бібліотека для дітей (3 комп'ютери), Нехворощанська сільська бібліотека-філія (4 комп'ютери), Сухомаячківська сільська бібліотека-філія (3 комп'ютери).

Партнерами реалізації цього проекту є Новосанжарська райдержадміністрація, Новосанжарська районна рада, Нехворощанська сільська рада та Сухомаячківська сільська рада. Спонсори - ТОВ «Елеватор «Чиста криниця» та СФГ «Довіра» - виконали великий обсяг робіт по ремонту приміщення Сухомаячківської СБФ.

Голова райдержадміністрації Шовкопляс С.М. підписав гарантійний лист до голови програми «Бібліоміст» Матея Новака про підтримку цієї програми у нашому районі, адже для втілення проекту потрібно було зробити чималу технічну підготовку. Це і модернізація електромережі, встановлення ґрат, ремонт приміщення бібліотеки с. Суха Маячка, підключення до мережі Інтернет всіх бібліотек - учасниць проекту. Закуплено меблі для інтернет - пунктів. Бібліотекарі пройшли навчання у Тренінговому центрі програми «Бібліоміст» Полтавської обласної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського.

Бібліоміст"- партнерськароботаРадиміжнароднихнаукових дослідженьтаобмініввУкраїні(ІЯЕХ),УЗАЮтаМіністерствакультуриітуризмуУкраїни,Українськоїбібліотечноїасоціації(УБА),корпораціїМісгозоїі,напідтримкуякоїФундаціяВіллатаМеліндиГейтснадалагрантнасуму25мільйонівдоларівСША.Офіційне відкриттяпроектувідбулосяЗОвересня2009р.«Бібліоміст» розрахованийначотирироки,протягомякихплануєтьсяобладнатикомп'ютерамиздоступомвІнтернетбільше1000публічних бібліотек

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...