• Головна
  • Монумент чоловічому інструменту встановили на Полтавщині
12:00, 25 листопада 2011 р.

Монумент чоловічому інструменту встановили на Полтавщині

Гадяцький завод "Горизонт", що виготовляє вентилятори вирішив створити неординарний пам’ятник. Замість того, щоб встановлювати на постамент якусь історичну постать, директор заводу вирішив увіковічнити…молоток.

Копія більша від оригіналу у 18 разів. Рукоятка має довжину близько 5,5 метрів, а металева частина - більше 2 метрів. Величезний молоток спроектував технолог заводу Олег Пустовіт, а втілював у життя слюсар Анатолій Вовк.

Ідея пам'ятника виникла під час відкриття нового магазину господарчих товарів при заводі "Горизонт", що на вулиці Чапаєва. Назвавши торгову точку "Молоток", директор заводу Євген Гончаров запропонував створити у ньому музей, а на подвір'ї встановити пам'ятник.

Як розповів Новинам Полтавщини головний інженер заводу Віктор Дуван, у місті одразу ж поширили оголошення, що всі охочі можуть зносити до музею молотки. Так назбиралося близько 200 екземплярів. Зокрема, є й кам'яні інструменти. Геологи говорять, що їм близько 7 тис. років.

Серед експонатів можна побачити стоматологічний молоток з ковадлом для зубних коронок, для чеканки, ремонту взуття, обробки шкіри, ковальські молотки, для збиття кедрових шишок, киянки. Навіть молоток для ремонту контрольно-вимірювальної апаратури.

Оголошення
live comments feed...