• Головна
  • «Чекай мене по-полтавськи» або історія, як «Світло надії» повернули додому безвісти зниклу людину
11:38, 10 вересня 2015 р.

«Чекай мене по-полтавськи» або історія, як «Світло надії» повернули додому безвісти зниклу людину

Його привезли до Центру адаптації БО «Світло надії» соціальні працівники м.Миргорода. Розповідають: чоловік був просто примарою села і своєю пиятикою наводив жах на всіх мешканців. Ті не витримали поведінки безхатченка і напряму звернулися до соцслужб із словами: «Зробіть хоч щось, вже просто несила його терпіти...». На той момент ще ніхто не знав, що безхатченка, який має суттєві проблеми із алкоголем, 20-ть років шукає родина.

Микола Васильович, 1959 року народження, тривалий час проживав то на Хмельниччині, то на Донбасі, то на Полтавщині. Зловживав алкоголем, через що у родині вибухали постійні сварки. Як не вмовляла його родина покинути пиятику, ніщо не діяло. Тож чоловік просто пішов з дому. А родина розпочала його пошуки. Спочатку власними силами, а згодом і звернулася до програми «Чекай мене» із проханням допомоги.

11986978_960929643969137_5566742431620960094_n

Доки дружина та діти чекали на дзвінок про те, що чоловік знайшовся, він жив у різних містах та селах, згодомпереїхав до Краматорська, а потім надовго осів у одному із сіл Миргородщини. Там почав помалу вести спільне господарство із жінкою, старшою за нього. Коли вона померла, її син просто вигнав Миколу Васильовича з дому, а той почав вештатися селом і знову пити.

«Коли його привезли до нас, у нього не було нічого: жодних документів, лише уривками пригадував якісь факти про своє життя: коли народився, де жив, що була дружина. Був паспорт радянського зразка, який він загубив, і не відновлював. Вдалося дізнатися, що чоловік був прописаний у своєї матері, у місті Краматорськ. Його мама нажаль вже померла, а точної адреси чоловік не пам’ятав, тож зв’язатися із Краматорськом і дізнатися, де саме він має прописку було складно», – розповідає соціальний працівник БО «СВІТЛО НАДІЇ» Вікторія Дубовська.

Таким чином, робота соцпрацівників БО «СВІТЛО НАДІЇ» вже розпочалась у 2-х напрямках: постійні бесіди і контакти із селищними радами.

«Він чітко пам’ятав назву села на Хмельниччині, де мешкала дружина. Ми зателефонували у сільську раду, і виявилося, що в тому селі лишилися його рідні – таким чином, вдалось знайти дружину Миколи Васильовича. Коли я зателефонувала, слухавку взяв син і просто не повірив. А вже через півгодини донька разом із чоловіком виїхала із Хмельниччини до Полтави забирати батька», – продовжує Вікторія Дубовська.

11988584_961020617293373_4840573746423349538_n

Донька Олена, побачивши батька, просто не могла стримати сліз. Онука фактично вперше побачить дідуся, оскільки на той момент, коли Микола Васильович пішов із дому, їй був лише рік, зараз – 20-ть. Донька навіть привезла з собою потерте старе фото, з весілля батьків, за яким вони його шукали. Але, зізнається, із кожним роком надія побачити Миколу Васильовича, згасала, тож слова вдячності соціальним працівникам переоцінити важко.

«Такі історії успіху по-справжньому надихають і мотивують працювати далі, щоб давати надію на нове життя не лише нашим клієнтам, а і їх родинам. Таким чином допомагаючи тим, хто цього потребує» – діляться враженнями у БО «СВІТЛО НАДІЇ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #повернення #"Світло надії"
Оголошення
live comments feed...