• Головна
  • Сергій Чередніченко: «Петро Ворона не вірить доводам Держфінінспекції про корупцію в «Полтавафарм»
11:31, 4 вересня 2015 р.

Сергій Чередніченко: «Петро Ворона не вірить доводам Держфінінспекції про корупцію в «Полтавафарм»

Розмір зарплати та премій, які отримувала керівник комунального підприємства «Полтавафарм» шокували громадськість. Державна фінінспекція перевірила підприємство і оприлюднила докази того, що ефективність управління «Полтавафарм» була на низькому рівні. А загальна сума порушень і недоліків виявлених під час проведення аудиту діяльності підприємства становить понад 4 млн грн.

Крім того виявилося, що протягом періоду з 2012 по 2014 роки керівник комунального підприємства Наталія Стецюк отримувала понад 30 тисяч гривень в місяць. Коли звичайний працівник отримував 3 тисячі, а середня зарплата по області – 3184 грн. При цьому Стецюк сама собі налічувала величезні премії.

Після такого гучного викриття всі очікували побачити Наталію Стецюк звільненою і на лаві підсудних. Проте дива не сталося, її не лине не звільнили, а й навіть не усунули від виконання службових обов’язків. Станом на сьогодні Наталія Стецюк являється в.о. комунального підприємства.

10 липня відбулося засідання медичної комісії, на якій серед інших питань розглядалося кадрове питання стосовно директора комунального підприємства «Полтавафарм» Наталії Стецюк. Було прийнято рішення її звільнити, але вона залишилася на своїй посаді.

Громадський активіст Сергій Чередніченко висловив свою думку з приводу цієї ситуації: «З «Полтавафарм» все дуже просто. Це підприємство, яке кришувалося і кришується екс-регіоналом Удовіченком. Олександр Васильович робить все для того, щоб Наталія Вікторівна Стецюк залишилася там працювати. На сьогоднішній день він веде перемовини з обласною радою, Петром Вороною, який сказав, що «ми приймемо рішення тільки після того, як будуть якісь офіційні документи». Тобто Петро Васильович зізнався офіційно, що Державна фінінспекція – це не є офіційним органом. Тобто на сьогоднішній день, Петро Васильович, на мою думку, покриває стовідсотково, регіоналів, Стецюк Наталію Вікторівну».

На думку Чередніченка, єдиним правильним рішенням було б усунути Стецюк з посади: «Якби я був власником, а Петро Васильович є власником КП «Полтавафарм», і мені показали висновки фінінспекції, я відсторонив би її від займаної посади за 10 хвилин. І той період, поки вона відсторонена від займаної посади, заступник її  чи якась нова людина буде виконувати обов’язки, а підозрюваний у корупції нехай захищає себе у судах. А після цього як вона це довела, тоді без питань її б поновили. А якщо б довели, що вона дійсно довела це підприємство до  такого стану, то її б звільнили. А на сьогоднішній день, що відбувається? Людина винна, недоплатила до бюджету, нараховувала собі премії, знищила більше десяти аптек комунальних і виконує далі своїх обов’язки – це просто абсурд".

У тому, що Стецюк не звільнили Чередніченко покладає вину на голову обласної ради і звинувачує його у затягуванні справи: «Наразі відбувається процес затягування справи. Зараз слідче управління УМВС проводить розслідування, всі документи знаходяться на експертизі. Якщо експертиза доведе, а вона доведе, я в цьому впевнений, всі факти, які оприлюднила держфінініспекція. Але це рішення напевне буде прийняте новим головою облради, а Петро Ворона, понесе додому частинку грошей «Полтавафарм».

Чередніченко наголошує, що всі дії Ворони зараз підпадають під статтю 364 ККУ – покривання корупції. Адже це реальна корупція, а Ворона, як керівник обласної ради, повинен був прийняти рішення, відреагувати миттєво на цей факт. Якщо він цього не робить, значить він або в долі, або щось боїться, або отримує з цього якийсь зиск.

«Наталія Вікторівна продовжує далі виконувати свої обов’язки директора КП, знову нараховує собі премії у 34 тисячі гривень, знову вказує, де по яким цінам закупляти ліки, знову закриває аптеки, а Петро Васильович не реагує, ніби Держфінінспекція – це ніщо. Ворона говорить, що він не має права її звільнити, поки не буде доведена її вина. Ми ж не вимагаємо її звільнити, ми вимагаємо її усунення», - наголошує активіст.

Подібна ситуація склалася і з ще однією гучною справою у сфері охорони здоров’я.  Тетяна Жабо, начальник обласної МСЕК, яку спіймали при отриманні хабара за продовження інвалідності, знову на робочому місці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#"Полтавафарм" #Чередніченко #Ворона #Стецюк
live comments feed...