• Головна
  • У Полтаві презентували книгу про бійців, які загинули в зоні АТО
16:30, 25 серпня 2015 р.

У Полтаві презентували книгу про бійців, які загинули в зоні АТО

Сьогодні у Полтаві в приміщенні Краєзнавчого музею відбулася презентація книги Віктора Ревегука «Полтавці, поборники державної незалежності України». Розпочалася презентація з хвилини мовчання, в пам’ять про всіх полеглих у боротьбі за цілісність та свободу України.

До книги увійшли історії і розповіді про історичні постаті, які творили долю не лише Полтавщини, а й усієї України. Вихід книги став можливим завдяки спонсорській підтримці ВО «Свобода». Кількість примірників 500 штук, через брак коштів, книга вийшла не повним накладом.

Не оминув автор і події, які відбуваються на Сході України. До збірки також увійшли історії сучасних героїв, які загинули у війні з російським окупантом. Всього таких історій до книги увійшло 98, на жаль, з того моменту, як збірка пішла у друк, їх кількість зросла.

На презентацію збірки запросили і батьків полтавців, чиї історії увійшли до книги. Зворушливим моментом стала передача особистих речей загиблого Дмитра Коряка його мамі. На речах збереглися написи, які своєю рукою зробив Дмитро.

«Книга приурочена 24-річниці Незалежності України. Я зібрав 93 історії-біографії видатних борців за незалежність України. Книга охоплює все 20 століття, починаючи з Української революції, друга світова війна, післявоєнний період, шестидесятники, деседенти. Також сюди ввійшли 98 історій бійців з Полтавщини, які загинули на Сході України, виборюючи свободу країні на Донбасі. На жаль, цей перелік не повний. Тому ця тема буде продовжена, будуть доповнення», - розповів автор збірки Віктор Ревегук.

Історик поділився, де черпав інформацію для збірки. За його словами, частина історій вже була описана, частину інформацію він взяв з архівів СБУ, це кримінальні справи тих людей, яких судили, ув’язнювали і фізично знищували.

Про ідею створити таку збірку розповів «свободівець» Анатолій Ханко: «Коли ми випускали книгу про військово-політичних діячів 20 століття, родилася ідея, щоб до книги увійшли історії бійців, які борються з російською окупацією. Серед імен, які вписані в книгу, є історії тих, з ким я разом воював в полку «Азов», з деким я познайомився на Майдані».

Примірники збірки будуть передані до сільських та районних бібліотек.

 

#Полтава #презентація #книга #Ревегук
Оголошення
live comments feed...