• Головна
  • В Полтаві відкрили виставку до Дня незалежності України
14:27, 20 серпня 2015 р.

В Полтаві відкрили виставку до Дня незалежності України

20 серпня у приміщенні обласної ради та облдержадміністрації  до 24-ї річниці проголошення незалежності України відкрили виставку “З літопису української державності: мовою документів”.

На виставку завітали голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, працівники обласної ради та облдержадміністрації.

“Мені особливо приємно бути на цій виставці, бо починаючи з 90-го року я був членом Народного руху України. Я щиро вітаю усіх із прийдешніми святами Дня державного прапора України і Дня Незалежності України. Щиро бажаю усім нам бути вільними і незалежними від минулого людьми”, – сказав Петро Ворона, відкриваючи виставку.

Виставка побудована за хронологічним принципом і складається з трьох розділів.

У першому розділі виставки представлені документи, що відображають процеси державотворення у першій чверті ХХ ст. Серед яких і Універсали, і донесення, інформація про відвідування Михайлом Грушевським Полтави у 1913 році, світлини очільників РУП, відомих родин Русових та Петлюр-Скрипників.

“У другому розділі представлені документи, що засвідчують боротьбу полтавців проти більшовицького режиму у 1920-1940-х рр. Документи, що відображають соціально політичні процеси другої половини 1980-х початку 1990 років в Україні. Серед них, зокрема, представлено участь краян в українському націоналістичному та повстанському русі. Центральними документами розділу є Постанови ВР України “Про проголошення незалежності України”, “Про підняття над будинком ВРУ синьо-жовтого прапора”, “Про Державний прапор України”. Низка фотодокументів розповідає про перше підняття національного прапора представниками демократичних сил у Кременчуці та Полтаві”, – розповів заступник директора Держархіву у Полтавській області Тарас Пустовіт.

У третьому ж розділі представлені документи, які свідчать про державотворчі процеси на сучасному етапі. Окремий блок документів відтворює події на полтавському Майдані, участь краян в АТО, увічнення пам’яті Героїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ворона #Пустовіт #виставка #День незалежності
Останні новини
Оголошення
live comments feed...