• Головна
  • Керівництво однієї з полтавських лікарень вимагає у працівників відмовитися від індексації заробітної плати
16:15, 18 серпня 2015 р.

Керівництво однієї з полтавських лікарень вимагає у працівників відмовитися від індексації заробітної плати

Керівництво Полтавської обласної дитячої лікарні вимагає від своїх працівників добровільної відмови від індексації заробітної плати. Таке рішення керівництво аргументувало посилаючись на лист-роз'яснення від Державної інспекції з питань праці.

Як нам повідомили самі працівники медичного закладу, керівництво вимагає у них написати письмові відмови на проведення індексації заробітних плат. При цьому не пояснює ані причини такого рішення, ані терміни, на які буде введено обмеження.

В доказ законності такої вимоги керівництво лікарні роздало працівникам лист-роз'яснення від Державної інспекції з питань праці, де йдеться про те, що «власник або уповноважений ним орган має право змінювати умови оплати праці в бік зниження». Чи має цей лист юридичну силу працівники не впевнені, адже на ньому немає жодного підпису чи штампу.

Довідка:Індексація — встановлений актами законодавства України механізм підвищення грошових доходів громадян, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати їм подорожчання споживчих товарів і послуг. Індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання купівельної спроможності їхніх грошових доходів, особливо соціально вразливих верств населення — пенсіонерів, інвалідів, неповних і багатодітних сімей, а також молоді, яка навчається.

За словами однієї з працівниць дитячої обласної лікарні (своє ім’я жінка воліє не називати, побоюючись «репресій» з боку керівництва), головний лікар  погрожує звільненням всім тим працівникам, які відмовляються писати заяви.

Наразі працівники масово відмовляються писати ці заяви і сподіваються, що розголос у пресі допоможе вплинути на дії керівництва лікарні, адже рівень заробітної плати працівників медустанови не на високому рівні, тому отримання своєрідної надбавки, для багатьох є просто необхідністю.

Зв’язатися з головним лікарем даного медичного закладу, щоб отримати пояснення з цього приводу нам не вдалося. Як нам повідомили, Кінаш Наталія Володимирівна наразі знаходиться на лікарняному.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #обласна лікарня #індексація #заробітна плата
Оголошення
live comments feed...