• Головна
  • Полтавська область провалює мобілізацію
14:28, 17 серпня 2015 р.

Полтавська область провалює мобілізацію

Проведення шостої черги часткової мобілізації на Полтавщині викликало ряд зауважень у голови облдержадміністрації Валерія Головка.

Під час апаратної наради 17 серпня заступник військового комісара Полтавської області Сергій Манжос доповів, що в області не виконані планові завдання щодо мобілізації, яка закінчується сьогодні. Причин декілька: виїзд військовозобов’язаних в інші області та закордон, ухилення від отримання повісток представниками органів місцевої влади, обман родин військовозобов’язаних щодо місця їх перебування та з інших причин.

Як повідомив Сергій Манжос, під час шостої черги мобілізації військкомат виписав понад 32 тисячі повісток, з цієї кількості вдалося оповістити лише 5 тисяч 468 осіб. Сільські голови у деяких районах на хвилі майбутніх виборів просто відмовляються оповіщувати військовозобов’язаних, щоб не втратити популярність. В області значно зменшилася кількість добровольців. В ході попередніх черг часткової мобілізації частка добровольців від загальної кількості призовників складала 15%, зараз вона зменшилася до 5%. У десяти військкомісаріатах взагалі відсутні добровольці. Окрім того, керівництво підприємств, де працюють військовозобов’язані, перешкоджають у доступі на територію підприємств для вручення повісток.

Валерій Головко висловив зауваження до роботи військового комісара Бориса Павлова, який не з’являється на підсумкові наради під приводом хвороби:

​ Я розумію, що є відповідальність перед органами місцевого самоврядування, але якість проведення мобілізації – це ваш прямий обов’язок. Мені вчора було досить неприємно спілкуватися з міністром оборони відносно роботи пана Павлова, – прокоментував Валерій Головко. – Я сьогодні ж напишу подання до Міноборони на звільнення Павлова з посади за підсумками шостої хвилі мобілізації. Авторитет військового комісара на пряму залежить від проведення мобілізації.

Очільник області зазначив, що відбувається загострення військового конфлікту на сході України, збільшується кількість техніки та особового складу російських військ на кордоні з Україною.

Валерій Головко поцікавився у заступника військового комісара скільки було призвано осіб із числа переселенців. Він повідомив, що із їх числа призвали 28 осіб.

−​ У нас сьогодні на обліку тимчасово переміщених осіб 27 тисяч, з них близько 12 тисяч – чоловіки. Я розумію, чому полтавці сьогодні обурюються. Чому Полтава захищає Донецьк і Луганськ, а місцеві мешканці уникають виконання свого обов’язку. Я б хотів звернутися до всіх присутніх: наш прямий обов’язок забезпечити безпеку нашої держави.

Всім головам районних адміністрації, які не виконали мобілізаційний план із оповіщення населення, Валерій Головко пригрозив доганами. А у Сергія Манжоса попросив подання на звільнення районних комісарів, які неспроможні виконувати свої обов’язки.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #мобілізація #Павлов
Оголошення
live comments feed...