• Головна
  • Полтавський правозахисник Василь Ковальчук повідомив, що обмін полоненими може відбутися
12:59, 17 серпня 2015 р.

Полтавський правозахисник Василь Ковальчук повідомив, що обмін полоненими може відбутися

Полтавський правозахисник Василь Ковальчук, який є учасником контактної групи з питань обміну полонених між українською стороною та представниками самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» повідомив, що обмін все-таки може відбутися.

Нагадаємо, 15 серпня був запланований обмін полонених у форматі «13 на 13», проте в останній момент обмін зірвався. За словами Ковальчука, причиною зриву стало рішення Віктора Медведчука: «Обмін заборонив Віктор Медведчук кум Путіна, про це заявив «Цар» Володимир Кононов - міністр оборони ДНР і це зафіксовано. Медведчук Віктор - через нього Путін одночасно керує як Україною так і ДНР».

Згодом Василь Ковальчук на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив, що Віктор Медведчук дав «добро» на обмін полоненими: «Тільки що мені повідомили, що Віктор Медведчук після того як зірвав підготовлений протягом 3-х місяців всією державою обмін, вирішив заробити собі політичний капітал і своєму Українському Вибору. Медведчук дав дозвіл ДНР на обмін наших полоненних хлопців. Він послав свою довірену особу в Краматорск за 13 хлопцями підготовлених на обмін. Саме їх підгоготовили і намагалися зміняти на наших хлопців 15.08.2015 року. Медведчук тоді заборонив ДНР звільняти наших полонених».

Крім того, Василь Ковальчук опублікував список українських військовослужбовців, які мають шанс вирватися з полону сепаратистів. Більшість з них потрапили в полон близько року тому, під час подій в Іловайську:  

1. Фураєв Сергій Володимирович ком. арт дивізіону

2.Комісарчук Артем Володимирович

3.Михайлюк Олександр Володимирович

4.Петришин Орест Богданович

5.Васильков Вячеслав Вікторович

6. Бретоусов Сергій Миколаєвич

7. Карпа Тарас Степанович

8. Клим`юк Олександр Юрієвич

9. Цимбалюк Анатолій Петрович

10.Колодій Тарас Миронович

11. Дудченко Олександр Олександрович

12. Хотенов Сергій Юрійович

13. Скачко Андрій Олегович

«Якщо ці наші хлопці будуть звільнені - дякую за допомогу хоч на останньому етапі. Правда палки в колеса обміну від Медведчука та зайві дні полону хлопців штучно створені і подаровані ним же, забути важко. Якщо ж обмін пройде не за домовленостями і ці хлопці не будуть звільнені, а обмін пройде за якимось відомим лишень їм принципам, тоді зрозуміло, що там питання не тільки політичного капіталу», - резюмував Василь Ковальчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавський #правозахисник #Ковальчук #полонені #терористи
Оголошення
live comments feed...