• Головна
  • У Полтаві Конституція України не працює стосовно безкоштовної медицини
17:00, 6 серпня 2015 р.

У Полтаві Конституція України не працює стосовно безкоштовної медицини

Сьогодні у приміщенні Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи відбулося засідання конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду головного лікаря МСЕК.

Під час дискусії один із присутніх зауважив, що на лікування в державному закладі охорони здоров'я він щоденно витрачає близько 300 гривень. Його обурило те, що у лікарнях змушують купувати медичний спирт та вату, кажучи, що на закупівлю цих препаратів немає коштів. Натомість Тетяну Жабо, яка причетна до корупційної схеми, відправили до Києва літаком санавіації, йдеться у сюжеті журналістів Полтавського Громадського.ТБ.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Ігор Куделич відповів, що в даному випадку Конституція України не працює.

Його відповідь викликає сумнів, адже на сайті Верховной Ради України, у чинній редакції Конституції України, зокрема у статті 49, вказано: Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Також є офіційне тлумачення положення частини третьої статті 49 в рішенні Конституційного Суду України.

Конституційний Суд України у складі 15 суддів Конституційного Суду України вирішив:

1. Положення частини третьої статті 49 Конституції України " у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно" треба розуміти так, що у державних та комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги.

Поняття медичної допомоги, умови запровадження медичного страхування, у тому числі державного, формування і використання добровільних медичних фондів, а також порядок надання медичних послуг, які виходять за межі медичної допомоги, на платній основі у державних і комунальних закладах охорони здоров'я та перелік таких послуг мають бути визначені законом.

2. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим.

Чому високопосадовець, державний службовець, заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Ігор Куделич вважає інакше, так і залишилось невідомим, адже після засідання конкурсної комісії він відмовився спілкуватися із журналістами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #медицина #Конституція
Оголошення
live comments feed...