• Головна
  • В обласній бібліотеці відбулась виставка словників
16:03, 9 листопада 2011 р.

В обласній бібліотеці відбулась виставка словників

Відділ масової роботи Обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Котляревського провів день інформації на тему словників України, присвячений Дню української писемності та мови.

На цей захід прибули учні 1-го ліцею ім. Котляревського, школи №26, члени Обласної спілки полтавських літераторів та журналісти.

Відкрила захід асистент кафедри української мови Полтавського національного педуніверситету ім. Короленка Світлана Галаур, яка зробила екскурс в історію виникнення словників та їх сучасний стан. Бібліотекар Галина Вовченко провела екскурсію по виставці словників, які зберігаються у відділах та фондах бібліотеки - всього 72 одиниці. Особливу увагу звернула на такі: «Словник антонімів поетичної мови», «Україна в словах», «Шкільний словник з українознавства», «Словник гончарів», «Судово-медичний словник-довідник», «Словник українських прийменників», «Словник мови Шевченка» та ін.

Далі була практична сторінка, яка полягала в тому, що полтавська поетеса Ніна Гриб розповіла, як вона користується словниками у своїй роботі викладача української мови у Геологорозвідувальному технікумі і у своїй письменницькій творчості. Також вона прочитала власний вірш «Слово про слово».

Член Національної спілки журналістів Іван Моцар, лауреат премії ім. Чабанівського згадав про своїх колег по роботі, зокрема Михайла Козидуба, Тараса Нікітіна, Михайла Шевченка, Пилипа Бабанського, які були зразком по вживанню української мови у ЗМІ і трепетно стояли на позиціях її чистоти.

Головний бібліотекар відділу обслуговування читачів Оксана Ємець та завідуюча відділом літератури іноземними мовами Наталія Бабенко розповіли про наявність словників і назвали кращих читачів, які широко користуються ними. В першу чергу - це студенти вишів, учні-старшокласники, викладачі і письменники.

Виставка словників функціонувала в літературній вітальні з 14.00 до 19.00.

Оголошення
live comments feed...