14:15, 3 серпня 2015 р.
Як святкували День Іллі в Полтаві. Фото
Український народ має надзвичайно багато традицій, звичаїв та обрядів, освячених віками. В них вкладені не лише спостереження і вірування наших пращурів, але й дух нації. Тому пам'ятати і підтримувати їх – наш святий обов'язок.
Одним із традиційних свят українців є День Іллі, що відзначається 2 серпня. Святого Іллю вважають одним із найбільших пророків Старого Заповіту. Його в народі сприймали як посередника між небом і землею, наступником громовика Перуна, повелителем дощів, грому і блискавок та водночас вважали щедрим і родючим. Його молитви, згідно зі Святим Письмом, повертали людей до життя.
Саме 2 серпня вважалося тим днем, який знаменував закінчення календарного літа і початок озимого посіву жита і пшениці. До нашого часу дійшло й повір'я про те, що купатися після Свята Іллі не можна. Щоб згадати усі традиції цього дня і гідно відзначити славне українське свято, Полтавський міськвиконком запросив полтавців та гостей міста на гучне святкування з безліччю цікавинок і приємних сюрпризів.
Пляж Октябрського району, де й відбувалися народні гуляння, був насичений різноманітними розвагами для дітей та дорослих: тут вам і безкоштовні аквагрим, водні та надувні атракціони, морозиво, солодка вата та поп-корн для дітей. На усій території пляжу аніматори проводили цікаві конкурси та змагання, в яких брали участь і дорослі, і малі. На центральній сцені відбувалася тематична концертна програма і конкурс дівочої краси «Золота рибка».
Для тих, хто мав бажання отримати від відпочинку не лише задоволення, але й користь, проводилися навчання з надання домедичної та першої медичної допомоги. Спецавтомобіль демонстрували пожежники: можливість посидіти за кермом такої техніки викликала неабиякий захвати у хлопчиків, та навіть і чоловіків.
Усі, хто брав участь у тому чи іншому змаганні чи майстер-класі, отримували можливість виграти цінні подарунки – mp3-плеєри, планшети і смартфони, які були розіграні наприкінці основної частини свята і вручені особисто міським головою Олександром Мамаєм.
Взагалі, такі святкові заходи – важливі для підтримання не лише гарного настрою городян, але й для того, аби згадати традиції і повір'я свого народу, говорить очільник міста:
- Наш народ – надзвичайно багатий на гарні традиції, які лишилися нам від наших пращурів. І неодмінно потрібно підтримувати їх, адже саме любов до своєї історії, своїх обрядів, свого народу робить нас справжніми українцями.
Відтак, як і годиться на Іллів день («На Іллі – новий хліб на столі» говорили наші предки, випікали урочистий хліб – буханець із першого врожаю, готували куліш), частували гостей справжнім, наваристим кулішем. За приготуванням авторського кулішу впродовж свята могли спостерігати всі охочі. Інші ж могли випробувати себе в творчості: скласти віршований слоган про куліш, зліпити урочистий коровай з піску, зробити квітчастий український візерунок на тілі своєї «половинки» і отримати за це подарунки!
Феєричним завершенням святкової програми стало надзвичайне за своєю красою фаєр-шоу та дискотека під відкритим небом.
Фоторепортаж зі свята:
Безымянный
Безымянный1
Безымянный2
Безымянный3
Безымянный4
Безымянный5
Безымянный6
Безымянный7
Безымянный8
Безымянный9
Безымянный11
Безымянный12
Безымянный13
Безымянный14
Безымянный15
Безымянный16
Безымянный17
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:52, 11 вересня
13:48, 6 вересня
12
14:25, 5 вересня
19:04, 1 вересня
2
live comments feed...