• Головна
  • У Полтаві відбувся хресний хід до дня Святого Іллі
21:14, 2 серпня 2015 р.

У Полтаві відбувся хресний хід до дня Святого Іллі

2 серпня — День пророка Іллі. Від цього дня в Україні бувають, так звані, горобині ночі — нічні грози з блискавками та громом. Коли йде гроза, люди намагаються не підпускати до себе собак і котів, бо в цих тваринах, за народними забобонами, нечиста сила може від Іллі сховатися.

Перед образами під час грози старі люди рекомендують запалити свячену свічку. Вважалося, що це вбереже оселю від грому. А якщо вже блискавка запалить дім, то за старих часів люди навіть не намагалися цю пожежу гасити, оскільки вона начебто самим Богом запалена, а значить, простій людині й годі її загасити.

Після 2 серпня перестають купатися, бо кажуть «Ілля воду остудив», або «До Іллі мужик купається, а з Іллі — з водою прощається». Однією з причин раптового охолодження води вважалося те, що Ілля їздить на конях по небу, і від швидкого бігу один з коней втрачає підкову, яка падає у воду, і відповідно вода холоднішає.

У Полтаві відбувся хресний хід до дня Святого Іллі, фото-1

 DSC04501_18064

З'являються перші ознаки наближення осені, а саме — відчутна різниця між температурами ночі і дня. В цей день випікали урочистий хліб із першого врожаю, який розрізали і роздавали строго у порядку від старшого до наймолодшого члена сім'ї.

Цього дня, священнослужителі Церкви Іоана Воїна, зокрема отець Володимир та отець Олександр хресною ходою пронесли ікону Святого пророка Іллі до каплички Святого Іллі пророка.

У Полтаві відбувся хресний хід до дня Святого Іллі, фото-2

 DSC04540_18094

У Полтаві відбувся хресний хід до дня Святого Іллі, фото-3

 DSC04624_18169

Більше фото дивіться в фотоогляді Станіслава Тарана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #хресний хід #День Святого Іллі
Останні новини
Оголошення
live comments feed...