• Головна
  • Полтавський нардеп Сергій Каплін: НКРЕКП штовхає Україну в російську газову кабалу
11:37, 1 серпня 2015 р.

Полтавський нардеп Сергій Каплін: НКРЕКП штовхає Україну в російську газову кабалу

Початок опалювального сезону може бути зірвано, бо Україна і досі не закупила газ у своїх західних партнерів. За словами народного депутата Сергія Капліна, розрахунок не може відбутися, бо НКРЕКП досі не видало постанову на розподіл коштів з рахунку «Ощадбанку».

Наразі в ньому заблоковано близько 1 мільярда гривень. Каплін прогнозує, що у разі, якщо Європа визнає нас ненадійним і неплатоспроможним партнером, Україна змушена буде поглибити співпрацю з російським «Газпромом».

«В газовому секторі зараз склалася критична ситуація. Вже більше місяця НКРЕКП не видає постанову про розподіл коштів, які потрібні для закупівлі газу у європейських партнерів. Наразі на розподільчому рахунку в «Ощадбанку» заблоковано близько 1 мільярда гривень. Основний отримувач і розпорядник цих коштів є НАК «Нафтогаз України». Воно має заплатити ці кошти європейцям. Якщо ситуацію не вирішити зараз, то під загрозою зриву опиниться опалювальний сезон, бо газу в країні не буде», - заявляє Сергій Каплін.

За його словами, НКРЕКП ставить під загрозу ділову репутацію України перед європейськими партнерами. А псування з ними відносин може призвести до того, що Україна буде змушена закупати газ у Росії.

«Гроші, які ми з вами заплатили за споживання газу, вже давно акумульовані на рахунку в "Ощадбанку". І складається таке враження, що НКРЕКП просто хоче зірвати закупку газу для опалювального сезону. Така політика українського регулятора може скінчитися поверненням в російську газову кабалу. Бо якщо наші європейські партнери визнають нас ненадійними і неплатоспроможними, то ми будемо змушені закуповувати блакитне паливо у «Газпрому». Скидається на державну зраду зі сторони керівництва НКРЕКП», - зазначив Сергій Каплін.

Прес-служба Сергія Капліна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Каплін #НКРЕП #полтавський
Оголошення
live comments feed...