• Головна
  • На Полтавщині лікар за хабарі оформлював інвалідність
13:34, 30 липня 2015 р.

На Полтавщині лікар за хабарі оформлював інвалідність

Працівники управління протидії злочинності в сфері економіки УМВС викрили корупційну схему, організовану службовою особою МСЕК, яка передбачала вимагання та отримання неправомірної вигоди за оформлення та продовження інвалідності.

Як повідомив начальник міліції Полтавщини Олег Бех, правоохоронці задокументували факт вимагання та отримання 1,5 тисячі доларів США за переоформлення інвалідності.

«Під час передачі грошей була затримана 51-річна посередниця – медсестра однієї із полтавських лікарень. Ініціатором же вимагання і отримувачем неправомірної вигоди є 62-річна керівниця одного із закладів медико-соціальної експертизи області», – уточнив Олег Бех.

За інформацією управління протидії злочинності в сфері економіки вказану службову особу вже понижували у посаді за негативними мотивами. Однак, не зважаючи на реалізовані дисциплінарні «санкції», вона продовжила «торгівлю» довідками МСЕ.

Розкриваючи зміст корупційної схеми, яку використовувала керівниця, начальник міліції навів у приклад задокументований факт вимагання вказаною особою у людини, в якої відсутня нирка, 1,5 тисячі доларів США за продовження інвалідності.

У межах кримінального провадження, відкритого за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (вимагання та одержання неправомірної вигоди), було проведено низку невідкладних оперативно-слідчих дій.

Під час проведення санкціонованого обшуку у Полтавському районі області, за місцем мешкання фігурантки, господарі будинку чинили жорсткий опір працівникам міліції. На одного з правоохоронців чоловік «підозрюваної» спустив бійцівського пса. Унаслідок нападу собаки оперативник отримав тілесні ушкодження. Постраждалого правоохоронця доправили до медичного закладу та надали необхідну медичну допомогу.

Під час обшуку в приватному будинку підозрюваної були виявлені та вилучені зброя та боєприпаси: граната РГД-5, обріз мисливської рушниці в зарядженому стані, три незареєстровані пістолети для відстрілу патронів з гумовими кулями, незареєстровану мисливську рушницю, більше ста патронів калібру 7,62 та 5,45 та документи, що підтверджують корупційну діяльність посадовця.

Вирішується питання про оголошення підозри фігурантам кримінального провадження, а також про обрання їм запобіжного заходу.

Санкція частини 3 статті 368 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хабар #корупція #Бех
Оголошення
live comments feed...