• Головна
  • На Полтавщині відкрили археологічну школу
14:52, 24 липня 2015 р.

На Полтавщині відкрили археологічну школу

Офіційне відкриття Школи відбулося 21 липня в Більському сільському будинку культури за участі почесних гостей на чолі з головою Котелевської райдержадміністрації Колосом та заступником начальника Управління культури Полтавської облдержадміністрації Вождаєнко, заступником начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Оніщук.

Унікальності проекту додає той факт, що він реалізується вперше не лише на теренах Котелевщини, а й на території всієї Полтавської області. І саме це є ще одним свідченням тому, що в питаннях дослідження Більського городища, його популяризації в останні роки є вагомі зрушення. У цьому році Інститутом археології НАН України та Міністерством культури уже надано СІМ відкритих листів та дозволів на проведення розвідок і розкопок на території та в окрузі древньої пам’ятки.

Ініціаторами даного проекту виступили Комунальна установа «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради та Відділ археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України.

Програма роботи Школи розрахована на період з 15 липня по 15 серпня 2015 року та включає в себе як польові археологічні дослідження, так і теоретичний лекційний блок, присвячений різноманітним проблемам історії та археології раннього залізного віку Європи, питанням антропології, археологічної методології, пам’яткоохоронної діяльності. Лекції в Школі будуть читати знані вітчизняні та закордонні фахівці: доктор історичних наук, професор С.А. Скорий, доктор історичних наук, професор О.Г. Левицкий (Молдова), кандидати історичних наук О.Б. Супруненко, О.Д. Могилов, І.Б.Шрамко, С.А.Задніков, Ю.О. Пуголовок та інші.

До роботи літньої польової археологічної школи долучилися представники 5 вищих учбових закладів України (Дніпропетровський національний університет імені О. Т. Гончара, Київський національний університет культури і мистецтв, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Кам’янець-Подільський національний університет імені І.І. Огієнка, Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.К. Винниченка). Активну участь у роботі, передусім у теоретичних заняттях, приймають представники Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. До всіх них долучилися молоді аспіранти, представники провідних вітчизняних закладів культури та освіти. Разом їх – більше 85 чоловік.

Головна мета діяльності Школи – опанування таїн археологічної науки учасниками, проведення повномасштабних наукових досліджень на території городища, налагодження дієвої співпраці між молодими дослідниками щодо вивчення пам’яток, передусім скіфської доби.

Очікуваний результат від реалізації проекту – збільшення кількості археологів, що мають реальні бажання та прагнення вивчати древнє Більське городище, популяризація пам’ятки та, звісно, щорічні планові археологічні розвідки та розкопки, що, врешті решт, дадуть змогу розтлумачити Гелонський феномен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архіолог #школа #Більске городище
Оголошення
live comments feed...