• Головна
  • Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці
12:10, 16 липня 2015 р.

Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці

Сьогодні, 16 липня, у багатьох регіонах України і в Полтаві у тому числі відбувся мітинг рятувальників, які вимагали покращити матеріальне забезпечення структур та забезпечити кращі умови праці.

Анонсовано мітинг мав розпочатися о 10-й, проте у зазначений час до преси вийшов тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Бровар Геннадій Дмитрович і повідомив, що він знає про всі проблеми, які існують у відомстві і вже мав розмову з ініціативною групою, яка складалася з чотирьох осіб з особового складу. За словами т.в.о. начальника, він пояснив рятувальникам про недофінансування і показав, на що саме витрачаються гроші.

Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 1

Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 1

 Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 1

Самі ж рятувальники з’явилися близько 11.30. До акції долучилося близько 20 рятувальників з усіх районів області. «Дана акція ні в якому разі не є бойкотом чи саботажем і ніяким чином не впливає негативно на роботу рятувальної служби Полтавщини. Усі, хто зараз тут не мають виконувати службові обов’язки. Сюди вони прийшли у вільний час. Проте в ЗМІ поширюється інформація, що ми своїми діями підриваємо бойову готовність усіх підрозділів, - розповів начальник караулу ГУ ДСНС України в Полтавській області старший лейтенант служби цивільного захисту Віктор Дзюба, один із організаторів акції, - Ціль даної акції – щоб нас зрозуміли, почули, що ми дійсно хочемо реформ, хочемо змін у цій країні».

Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 2 Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 2

 До розмови приєднався один з ініціативної групи Головач Леонід, старший викладач-методист навчального пункту навчально-методичного центру, майор служби цивільного захисту: «В межах Всеукраїнської акції ми сьогодні підготували звернення до Голови Полтавської ОДА Валерія Головка, щоб він посприяв у створенні при нашому головному управлінні комітету реформування ДСНС Полтавщини. Голова ОДА є головою цивільного захисту області, тому це його прямі обов’язки. Зараз наша служба знаходиться на низькому рівні. Тут необхідне як фінансове забезпечення, так і реформування. Ми розуміємо, що у країні йде війна, але наші бійці кожного дня виконують обов’язки, які пов’язані з ризиком».

Про нагальні проблеми, з якими щодня стикається особовий склад ДСНС Полтавщини розповів командир відділення Андрій Тюрін: «Запитань у нас більше ніж багато. По-перше. Це стосовно заробітних плат. Особисто я, як командир відділення, отримую 2100 гривень, це при тому, що 80% оснащення доводиться купувати за власні кошти. Це і одяг, і берці, і рукавиці. Війна в країні? Так у нас щодня йде війна, і ми воюємо десятки літ. Десь виграємо, десь програємо, гинуть наші хлопці. Ми хочемо звернутися до громади. Не потрібно злитися на нас, за те, що ми десь не встигаємо. Ми робимо все максимально можливе, але техніка, яку ми маємо дуже застаріла».

Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 3 Полтавські рятувальники у стін ОДА вимагали достойних умов праці (фото) - фото 3

Також Андрій Тюрін розповів про всі відомий випадок, коли на автодорозі Київ-Харків вибухнула вантажівка з боєприпасами, рятувальники просто не мали необхідної техніки, щоб загасити пожежу. І якби бійці залишилися там, то жертв було б не уникнути.

До рятувальників вийшов заступник голови ОДА Роман Товстий, який запевнив, що звернення особового складу ДСНС Полтавщини не залишиться поза увагою. Проте термін, коли відбудуться реальні зміни назвати не зміг. Заявив лише, що потрібно дочекатися децентралізації і після цього заробітна плата рятувальникам обов’язково буде збільшена. Крім того, чиновник розповів, що буде обов’язкова звітність по коштам, які надійшли до бюджету ДСНС і як були використані.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #акція #рятувальники #ДСНС
Оголошення
live comments feed...