• Головна
  • Полтавщина планує зібрати 1,7 млн тонн ранніх зернових
13:36, 8 липня 2015 р.

Полтавщина планує зібрати 1,7 млн тонн ранніх зернових

7 липня під головуванням директора Департаменту землеробства та технічної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимира Топчія відбулася республіканська селекторна нарада з питань проведення жнив та підготовки до посіву озимих культур під урожай наступного року.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов та причетні обласні установи та організації, повідомляють в Полтавській ОДА.

Під час наради Володимир Топчій наголосив на неухильному дотриманні правил пожежної безпеки та охорони праці під час проведення жнив, на недопущення втрат врожаю при збиранні та перевезенні. Далі ж заслухали інформацію представників 5-ти областей: Донецької, Луганської, Одеської, Миколаївської та Кіровоградської  щодо ходу жнивної кампанії та готовності до посіву озимих культур під урожай 2016 року.

У Полтавській області жнива розпочато з 1 липня. На сьогоднішній день до роботи включилися господарства майже всіх районів області. Обмолочено 9,9 тис. га ранніх зернових, намолочено 39,6 тис. тонн зерна при середній урожайності 39,9 ц/га, у тому числі:

• озимої пшениці зібрано на площі 5,7 тис.га, намолочено 24,2 тис.тонн, урожайність – 42,1 ц/га;

• озимого ячменю зібрано на площі 3,6 тис.га, намолочено 13,9 тис.тонн, урожайність – 38,0 ц/га;

• ярого ячменю зібрано 165 га, намолочено 595 тонн, урожайність – 36,1 ц/га;

• гороху – 374 га, намолочено 85 тонн, урожайність – 24,5ц/га.

Крім того, зібрано 891 га ріпаку, намолочено 2,2 тис.тонн при середній врожайності 25,3 ц/га.

У поточному році підлягає до збору понад 400 тис.га ранніх зернових та зернобобових культур, у тому числі найбільша частка - 285 тис.га озимої пшениці та 100 тис.га ярого ячменю.

За попередніми підрахунками всього плануємо зібрати 1 млн. 700 тис. тонн ранніх зернових, у тому числі: озимої пшениці –  1 млн. 317 тис.тонн та ярого ячменю – 321 тис.тонн.

В області за останні роки сформована структура посівних площ, у якій обсяги посіву озимих культур коливаються в межах 250-280 тис.га щорічно (15-16% в структурі). Для господарств нашого регіону це оптимальний показник тому, що основні посівні площі зайняті пізніми культурами (кукурудза на зерно, соняшник, соя, цукрові буряки), які збираються в період посіву озимих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зерно #посів #збір #врожай
Оголошення
live comments feed...