• Головна
  • Три посадові особи з Полтавщини будуть покарані за злочини під час Революції гідності
16:15, 30 червня 2015 р.

Три посадові особи з Полтавщини будуть покарані за злочини під час Революції гідності

Сьогодні, 30 червня. Прокурор Полтавської області Ян Стрелюк відзвітував про хід розслідувань злочинів, скоєних під час Революції гідності. Мова йде про перешкоджання вільного волевиявлення учасників мирних акцій і протестів.

На сьогоднішній день у Кіровоградській області триває судовий розгляд обвинувального акту у кримінальному провадженні, розслідуваного прокуратурою області щодо судді Комсомольського міського суду, яка маючи докази невинуватості активіста Євромайдану у вчиненні адміністративного правопорушення, винесла завідомо неправомірне рішення і притягнула активіста до відповідальності, позбавивши водійських прав. За словами прокурора, суддя вчинила так через власні інтереси.

У Пирятинському райсуді триває судовий розгляд у справі керівника природоохоронного науково-дослідного відділення національного парку «Пирятинський», який примушував підлеглих приймати участь у масових заходах у грудні-лютому минулого року, при цьому нараховував їм заробітну плату як за повноцінний відпрацьований час. Таким чином, він спричинив розтрату державних коштів на суму 5 тисяч гривень.

Також у цілій низці кримінальних правопорушень обвинувачується співробітниця відділу культури та туризму Козельщинської РДА, яка змушувала своїх підлеглих брати участь у Антимайдані. Їй закидають грубе порушення угоди про працю службовою особою, шляхом примусу до виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, розтрату державного майна. Крім того, вона підробляла службові документи, вносячи до них завідомо невірні відомості і підбурювала співробітників до участі у масових заходах.

«Чиновниця погрожувала підлеглим звільненням, якщо вони відмовляться брати участь у заходах та акціях протесту. Громадяни були змушені їздити до Києва у робочий час для участі у масових заходах для протидії учасникам Революції гідності, - розповів Ян Стрелюк, - Крім того, їх змусили брати участь у акції протесту у Полтаві біля будівлі ОДА з метою підтримки тодішньої діючої влади».

Очікувано, що працівникам виплачували заробітну плату за той час, коли вони були на мітингах і акціях протесту. Наразі цій працівниці держслужби обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Крім того у Полтавській області триває досудове розслідування ряду справ щодо членів «Партії регіонів» та посадовців, які організовували масові протести у столиці.

Станом на сьогодні, три особи опиняться на лаві підсудних за злочини під час Революції гідності.

#Прокурор #Революція гідності #суд #провадження

Коментарі

Оголошення
live comments feed...