• Головна
  • Як в Полтаві мітингували проти рішення суду, щодо п'яного голови НБУ. Фото
13:53, 30 червня 2015 р.

Як в Полтаві мітингували проти рішення суду, щодо п'яного голови НБУ. Фото

30 червня під стінами Полтавської обласної прокуратури громадські активісти протестували проти рішення судді Олександра Струкова, котрий виправдав начальника Полтавського відділення НБУ Михайла Городницього, якого звинувачували у керуванні автомобілем напідпитку.

У вівторок близько 50 активістів з плакатами вийшли до будівлі Полтавської обласної прокуратури. Акцію організували активісти «Громадського майдану Полтавщини» та назвали: «Суддя Струков, «накоти» 150 гр., ідуть Громадські активісти!». Окрім плакатів принесли й «аптечку для Струкова» - дві пляшки горілки. Мітингували під патріотичні пісні, а деякі мітингувальники навіть не втрималися та вирішили продегустувати одну з пляшок.

IMG_0317IMG_0320
IMG_0321IMG_0322
IMG_0324IMG_0326
IMG_0329IMG_0331

«Ми хочемо, щоб винесли правильне рішення. А то виходить, виходячи з рішення суду, що всі п’яні можуть випивати вже після того як їх зупинить ДАІ і таким чином уникати відповідальності, - каже Дмитро Кустуров, організатор полтавського автоклубу «Racing Сlub Poltava», котрий затримав Городницького у стані алкогольного сп’яніння. - Під час суду мене більше допитували як підсудного. В суд ми надали відео де видно, що після зупинки він нічого не пив. Але суддя вирішив інакше. Спершу Городницький взагалі казав, що за кермом була дружина. Лише адвокат в суді сказав, що дійсно за кермом був саме голова НБУ Полтавщини».

За 30 хвилин мітингу активістам вдалося зустрітися з головним прокурором Полтавської області Яном Стрелюком. Під час розмови Стрелюк повідомив, що прокуратура в даній ситуації безсила.

«Прокуратура діє відповідно з діючим законодавством. Від 25 жовтня вона позбавлена нагляду і цю справу не веде, - розповів громадський активіст Віталій Клименко. – Подавати скаргу може або сам потерпілий – а в нас його просто немає, або підозрюваний, або його захисники. Струков, як людина підкована, просто взяв і використав прогалину у нашому законодавстві. Сподіваємося, що можливо Прокуратура і ДАІ знайдуть хоч якусь зачіпку, щоб звернутися до Апеляційного суду».

Активісти направили звернення в Генеральну прокуратуру, Державну судову адміністрацію України та в НБУ.

«Хоча з обласної прокуратури й зняли функцію нагляду, але є інформація до Нового року їм її продовжили. Хочемо, щоб нам надали офіційну відповідь з цього приводу, - розповів голова «Громадського майдану Полтавщини» Олександр Лещенко. – З цією відповіддю ми поїдемо до Генпрокуратури і нехай вона бере під свій контроль цю справу і втручається в судову справу. ДАІ сьогодні внесуть заяву, що Прокуратура виступила на стороні звинувачування в апеляційній скарзі. Ян Стрелюк дав слово, що він візьме цю справу під особистий контроль».

Після цього активісти вирішили направитися до Октябрського районного суду, та зустрітися з головним суддею Олександром Струковим, щоб передати йому «заспокійливе» - пляшку горілки. Але прибувши на місце виявилося, що з цього дня суддя пішов у відпустку, яка завершиться 17 липня. Тому передати «подарунок» так і не вдалося.

Як в Полтаві мітингували проти рішення суду, щодо п'яного голови НБУ. Фото, фото-1

Поспілкуватися з громадськістю вийшла в.о. голови Октябрського суду Ганна Андрієнко. На запитання, чому саме Струков отримує всі справи стосовно випивших за кермом, пані Андрієнко відповіла, що відповідне рішення було вийняте на зборах суддів. Від інших коментарів суддя відмовилася: «Ні я, ні інший суддя не може коментувати рішення колеги. Є апеляційний суд, котрий може надати трактовку».

Тепер шукати правди активісти будуть вже в Апеляційному суді.

#Струков #Стрелюк #Городницький

Коментарі

Оголошення
live comments feed...