• Головна
  • Полтавські рятувальні тренувалися гасити вогонь на нафтогазових комплексах
14:56, 25 червня 2015 р.

Полтавські рятувальні тренувалися гасити вогонь на нафтогазових комплексах

24 червня у рамках багатоступеневих командно-штабних навчань були відпрацьовані дії з ліквідації умовної аварії у системах нафтогазового промислового комплексу, повідомляє прес-служба ДСНС в Полтавській області.

Згідно тактичного задуму, о 12:00 поблизу населеного пункту виникла розгерметизація на фланцевому з’єднанні технічного обладнання свердловини та спалах суміші газу і газоконденсату. Після доведення інформації до оперативного чергового оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Полтавській області щодо виникнення надзвичайної ситуації, в наслідок аварії у системах нафтогазового промислового комплексу, вводиться в дію План приведення органів управління та підрозділів ГУ ДСНС в готовність до дій за призначенням за сигналом «ЗБІР-АВАРІЯ». Першими до місця події прибули бійці найближче розташованого пожежно-рятувального підрозділу, які розпочали проведення робіт по перекриттю засувок на свердловині. За сценарієм навчань ліквідувати аварію відразу не вдалося. В результаті продовження горіння суміші газу і газоконденсату відбувся вибух, яким було пошкоджено фонтанну арматуру на усті свердловини, що спричинило потужний газовий фонтан та викид газового флюїду в атмосферне повітря, з подальшим його загорянням. Внаслідок неповного згорання газоконденсатної суміші виникла загроза мешканцям поруч розташованого населеного пункту, яких евакуювали в безпечну зону.

Зведений загін Головного управління ДСНС України у Полтавській області на місці умовної аварії провів першочергові аварійно-рятувальні роботи, розгорнув пересувний пункт управління та організував роботу штабу з ліквідації НС регіонального рівня, життєзабезпечення в польових умовах. Також, було проведено розгортання сортувального майданчику тимчасового пункту збору постраждалих та забезпечено роботу медичних груп закладів охорони здоров'я і волонтерів. Завдяки злагодженим та професійним діям служб цивільного захисту наслідки умовної аварії у системі нафтогазового промислового комплексу вдалося оперативно ліквідувати.

Після успішної ліквідації умовної надзвичайної ситуації, керівник навчання - заступник директора – начальник відділу інженерно-технічних заходів та експертизи Департаменту організації заходів цивільного захисту Сергій Осипенко перевірив  стан готовності техніки та польового табору життєзабезпечення зведеного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

Відеосюжет рятувальників нижче:

#Аварія #пожежа #нафтогаз #рятувальники

Коментарі

Оголошення
live comments feed...