• Головна
  • Полтавщина планує зібрати на 300 тисяч тонн більше зерна ніж торік
16:58, 24 червня 2015 р.

Полтавщина планує зібрати на 300 тисяч тонн більше зерна ніж торік

24 червня в Полтавській ОДА пройшло розширене засідання колегії.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов сільськогосподарські підприємства області повністю готові до збирання урожаю ранніх зернових культур, яке розпочнеться найближчим часом, передає прес-служба Полтавської ОДА.

Так, до збирання ранніх зернових підлягає 407,1 тисяч га площ, у тому числі майже 300 тисяч га пшениці і близько 5 тисяч га жита.

Загалом же у 2015 році очікується валовий збір ранніх зернових культур на рівні близько 1,7 млн. тонн, що на 300 тисяч більше, ніж минулого року. Прогнозоване виробництво зерна пшениці в поточному році становить 1 мільйон 332 тисяч тонн, жита – 13 тисяч тонн.

Стосовно матеріально-технічного забезпечення, то Сергій Фролов відзначив, що проблем з паливом немає, а завдяки інвестиційним проектам, що впроваджені в останні роки, вдалося поліпшити інфраструктуру зернового ринку.

В області нараховується 74 елеваторних комплекси для зберігання зерна загальною потужністю 3,6 млн. тонн, з них 63 склади потужністю 3,2 млн. включені до Держреєстру України. Крім того, сільгоспвиробники мають 1639 власних складських приміщень для зберігання 2,2 млн. тонн зерна.  Під час заготівлі зерна його сушку та очистку на елеваторах і складах забезпечать 256 одиниць очисного обладнання та 175 сушарок загальною потужністю понад 15 тисяч тонн на годину. Сільгосппідприємства мають 134 власні сушарки потужністю   2,8 тисяч тонн/годину.

#Зерно #аграрії #Фролов

Коментарі

Оголошення
live comments feed...