• Головна
  • В Полтаві відкрилася виставка української Конституції. Фото
12:00, 23 червня 2015 р.

В Полтаві відкрилася виставка української Конституції. Фото

23 червня, на території Полтавської обласної державної адміністрації, відкрилася документальна виставка до 19-річниці Конституції України: «Конституційний процес в Україні».

Виставка розділена на три розділи. Перший представлений копіями документів, що свідчать про розвиток українського конституціоналізму в період козаччини та УНР. Другий – розвиток конституційного процесу у радянські часи. Третій розділ розповідає про розвиток Конституції в незалежній Україні.

«Переважна більшість документів розповідають про розвиток української конституційно правової думки, - каже Валентина Гудим, директор державного архіву Полтавської області. – Українцям є чим гордитися, бо ми є авторами однієї з перших писаних Конституцій. Конституція Пилипа Орлика 1710 року, хоча й не діяла, але була написана за багато десятків років до американської або польської Конституції. Це перший класичний акт, у якому вже був закладений поділ гілок влади, де були закладені принципи противаг. Це була перша антикорупційна Конституція, де були прописані статті як Гетьман і генеральна старшина буде проводити боротьбу з корупціонерами. Були навіть прописані списки корупційних діянь тодішніх чиновників».

Конституції Пилипа Орлика була написана двома мовами – латиною та староукраїнською. Латинський варіант зберігається в Швеції, а ось староукраїнську версію вдалося віднайти лише в 2008 році.

«Українські історики працювали в російському архіві Древніх актів над своєю темою і випадково в 124 фонді, який називається «Малоросийские дела», віднайшли староукраїнський оригінал, - продовжує Валентина Гудим. – Справа в тому, що цей документ не був виокремлений в окрему справу, а був запакований як переписка Платона Зубова. На превеликий жаль, зберігається він у Москві, яка повертати нам його категорично відмовляється. З оригіналу була знята копія і ми маємо змогу хоча б порівняти. Зараз від шифрована вона зберігається на сайті укрдержархіву».

Відвідати виставку може кожен бажаючий. Знаходиться вона біля 621 кабінету в приміщенні Полтавської ОДА. Тривати буде до кінця тижня. 

В Полтаві відкрилася виставка української Конституції (фото) - фото 1В Полтаві відкрилася виставка української Конституції (фото) - фото 2В Полтаві відкрилася виставка української Конституції (фото) - фото 3
В Полтаві відкрилася виставка української Конституції (фото) - фото 4В Полтаві відкрилася виставка української Конституції (фото) - фото 5В Полтаві відкрилася виставка української Конституції (фото) - фото 6
#Конституція #Гудим #ОДА

Коментарі

Оголошення
live comments feed...