• Головна
  • Нардеп з Полтавщини Каплін: «На казначейських рахунках зараз рекордна сума – біля 70 мільярдів гривень»
16:00, 22 червня 2015 р.

Нардеп з Полтавщини Каплін: «На казначейських рахунках зараз рекордна сума – біля 70 мільярдів гривень»

Народний депутат України Сергій Каплін, голова щойно створеної «Партії простих людей», в ексклюзивному інтерв’ю розповів про перші кроки нової партії, скільки років виношував ідею створення своєї політичної сили та чому «УДАР» і «Фронт змін» не партії європейського типу.

Скільки зараз людей в «Партії простих людей»?

- Зараз насправді туди вступили всі мої помічники. Вступили мої представники в регіонах. Багато профспілкових активістів. Зараз не час говорити про кількість. Я думаю, що зможу цю інформацію повідомити на наступному тижні. За тиждень, я переконаний, ми отримаємо надзвичайно багато заяв. Зараз телефон просто обривається і пише дуже багато дописувачів у фейсбук, багато підписуються на нього. Я думаю, що в рамках свого туру всією Україною, який я продовжу завтрашнього дня, зможу залучити велику кількість прихильників до лав нашої партії. Це будуть десятки тисяч людей вже до місцевих виборів. Але в нас з цього приводу є чітка позиція – ми хотіли б на реальному прикладі показати, що таке люстрація, що таке порядок. Тому до тих, хто залучатиметься в партію буде надзвичайно прискіпливий погляд і реальний аналіз, чи ця людина відповідає тим критеріям, які ми ставимо перед собою. Не хотілося б, щоб ми бігли за кількістю, разом з тим втративши в якості. Я би хотів, щоб кожен член партії не просто мав квиток партійний, а безпосередньо брав участь в роботі партії, як важливий гвинтик, як і я, великої партійної машини, для якої важливим є перемога на місцевих виборах, потім на парламентських, ну а головною метою – наведення порядку, початку реформ в України, боротьба з корупцією і так далі.

Тобто, вступити до вашої партії може кожен бажаючий?

- Будь яка людина може звернутися з заявою про співпрацю і відповідним партійним органом буде прийняте рішення. Але ж знову таки, ми будемо виходити з тих критеріїв, які ми для себе визначили. Я можу сказати, що я давно мріяв продемонструвати ту високу якість партійного будівництва і партійної організації, яку свого часу не змогли досягти ні Яценюк, ні всі, хто наслідував його приклад створення нової європейської політичної партії. Я знаю як працював «Фронт змін», там було багато цікавого, зібрали людей під гасла. Але він роботу і всю діяльність організував таким чином, що двері партії довелося через якийсь час закрити. Я бачив як народжувалися і вмирали інші політичні сили. Про партії я знаю одне точно – як її не треба будувати. Знаю так само, враховуючи свій політичний досвід, як її будувати треба. Принаймні, переконаний, що знаю. І не маю сумнівів, що ми збудуємо справді партію європейського типу, партію яка зможе зреалізувати амбіції власних членів.

Коли буде відчутна робота партії?

- Ми почали серйозну підготовку до місцевих виборі. На місцевих виборах ми повинні донести наше розуміння реформ на рівні регіонів. Сьогодні нами продовжується і вже перебуває на стані завершення діяльність по підготовці нової Конституції. Основні її засади можна буде дізнатися з моєї сторінки у фейсбуці. Й на поточному тижні ми оприлюднимо маніфест партії. Головні засади – це децентралізація, деолігархізація, суттєве скорочення видатків держави, побудова сильної ефективної держави, оптимізація ключових державних інституцій. Я особисто не бачу доцільності в районних, обласних адміністраціях. Я би хотів, щоб генерального прокурора обирав український народ і це буде абсолютно логічно і справедливо, враховуючи масштаби і глибину корупції в державі. Він не може бути залежним від Президента і політичних партій, як це відбувається зараз. Так само ми за дуже серйозні реформи в системі уряду. Не може бути двадцять членів уряду в країні, яка в рази менша від країн у яких таких членів 5-7. Потрібна персональна відповідальність. Так само ми за скасування інституту Прем`єр-міністру і передачу повноважень Президенту. Його обрав український народ і він має звітувати і брати всю відповідальність, а не кивати на Арсенія, чи Юлю, чи якогось чергового Прем`єра. Все це буде прописано в нашій Конституції.

Які конкретні кроки буде робити, або вже робить партія?

- В рамках туру ми створюємо страйкові комітети. Я об’їхав Західну Україну, частина Центральної, завтра виїжджаю до Миколаїва, Херсона, Одеси, знову повертаюся на Західну Україну. Ми створюємо мережу таких штабів і ми готові до мобілізації, боротьби за зменшення тарифів, відміни ганебного оподаткування пенсій, точніше конфіскації, що є порушенням закону. Нам потрібен закон про тимчасову слідчу комісію, спеціальні комісії, який би поширив повноваження депутатів Верховної Ради в питаннях контролю і розслідуванні. І, звичайно, індексація зарплат і пенсій. Ми знаємо, що є сьогодні достатньо резерву і ресурсів у бюджеті – на казначейських рахунках біля 70 мільярдів гривень. Це рекордна сума. Максимально було 10 мільярдів за уряду Тимошенко. І сьогодні є всі можливості для того, щоб дати дихнути звичайним громадянам. Так само є економічні можливості для суттєвого зменшення тарифів. Зараз партія в інтенсивному режимі буде розбудовуватися. Я свідомий, що нам потрібно побудувати потужну мережу для підтримки партії. А ви розумієте, що партія, яка буде залучати спонсорів – це партія, яка буде жити до наступних виборів. Ми бачимо на прикладі окремих партійних сил у Парламенті, як вони зламалися під олігархами, відразу після приходу до влади. Це їхні останні вибори, я в цьому не маю сумніву. Тому моє завдання створити цілу мережу, яка буде мобілізовувати ресурси у вигляді підтримки звичайних громадян нашої партійної роботи.

В 2011 році ви вже очолювали «Рух простих людей». «Партія простих людей» - це продовження цього руху?

- І так, і ні. Я коли обрався в Парламент, я мав розмову з Президентом і керівництвом коаліції. Я тоді казав, що якщо за півроку не буде серйозних змін і я не побачу високий рівень динаміки реформ, як це було в Польщі, Сінгапурі, якщо я не розумітиму, що країна йде шляхом який нас – всю велику команду коаліції, приведе до перемоги, до реальних змін в житті простих громадян, я буду брати відповідальність на себе. Я обрав для себе професію – це політика. Я хотів би дописати нашу історію, щоб в ній нарешті з’явився розділ перемог, успіхів, процвітання, і я готовий присвятити цьому все життя. Звичайно всі ці речі потрібно робити користуючись природними класичними інструментами – це партії. Для цього треба єднати однодумців. Я абсолютно відкрита людина – без охорони, без всіх цих атрибутів сучасних політиків, ходжу по вулицям, і до мене підходе дуже багато людей і в них є два запитання. Перше – наскільки безпечне моє життя і чи не закінчу я як Нємцов. Друге – прохання дати контакт, дати інструмент, щоб створити майданчик для єднання. Очевидно, що єднатися треба аби перемагати. Перемагати в політиці можна одним шляхом – перемагати на виборах, брати відповідальність і узаконювати очікування громадян, які єднаються.

Ви згадали Нємцова, наскільки можете себе порівняти з ним?

- Я не думаю, що у цьому є якась необхідність. Знаєте, у українців сьогодні є свій рецепт – у вигляді партії нового типу. І я буду її будувати за найсучаснішими технологіями, за найсучаснішими підходами. В останній час я дуже часто буваю в Брюсселі, спілкуюся з європарламентарями, з багатьма лідерами, зокрема, нових політичних партій і течій. Перейняв великий досвід, все що можна було прочитати в сучасній теорії про політичні партії я прочитав. Я провів величезну роботу, готувався до цього кроку, на випадок, якщо я побачу невдачу сьогоднішніх політичних еліт реалізувати ідеали і цінності, обіцянки і плани перед майданом. В нас є всі можливості зробити все на найвищому рівні. Завжди можна знайти порівняння з Нємцовим, чи з Лі Куан Ю (перший прем'єр-міністр Республіки Сінгапур, один з творців сінгапурського «економічного дива» - авт.), чи з Рузвельтом. У кожної країни є свій рецепт, своя особливість. Що можна говорити про Україну – у нас унікальна нація, унікальний народ. Я до цього часу не розумію, чому ми не зпродукували нову політичну еліту, а трактуємо старі, погані, затерті, опльовані кадри. Тут потрібно кардинально міняти ситуацію і давати можливість для нових партій, політиків. Чесно кажучи, я задумуюсь над законом про люстрацію політичних партій. Якщо якійсь ще час Парламент буде зволікати з відставкою Яценюка, якщо не буде наведення порядку в залі Верховної Ради і не буде нічого зроблено для відновлення шляху до парламентаризму, ми повинні підняти закон і обновити список реєстрації політичних сил, які зараз у владі. Нам потрібні неординарні реформи. Якщо ми будемо продовжувати обходити гострі кути і втрачати час, ми закінчимо дуже швидко поразкою у війні, поразкою в середині країни. І все може завершиться окупацією як політичною, так і географічною.

Ви казали, що вже багато років готувалися до створення партії, якщо не секрет скільки?

- Я в партійному житті кілька років. Був членом «Фронту змін», «УДАРу». Хочу сказати, що я з середини спостерігав за процесом розвитку, брав активну участь, але ніде і ніколи ніхто не відгукувався на мій заклик будувати справді європейську партію. В «УДАРі» серйозною перешкодою був Віталій Ковальчук, який робив, фактично, партію під себе, аби контролювати її. У «Фронті змін», як виявилося, були інші завдання, які від нас приховували – вони будувалися виключно під Юлію Тимошенко. Тому мова про партію, яка б перемогла на виборах не йшла. Будь який політик, який з’являється в політикумі думає над власною партією, як і кожен солдат мріє стати генералом. Але в мене інша мета – я хочу справді змінити цей світ, я хочу повернути людям довіру до політиків і політики, я хочу, щоб вперше за останні 25 років, з’явився політик, якому б і після кількох років у політиці люди продовжували тиснути руку на вулиці. Мені просто і легко йти вулицями Львову, Харкова, Полтави, Києва без охорони. І десятки, сотні людей підходять і дякують, і просять продовжувати боротьбу і долучити їх. Я зроблю все, щоб в цій частині нічого не змінилося.

#Каплін #Верховна рада #партія #парламент

Коментарі

Оголошення
live comments feed...