• Головна
  • У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД
14:33, 19 червня 2015 р.

У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД

7 червня 2015 року у Полтаві відбувся робочий семінар щодо планування кадрових ресурсів для експертів, які супроводжують планування і впровадження Обласної програми протидії ВІЛ/СНІД на 2015-2018 роки. Модератором на засіданні була Жанна Пархоменко, радник з питань посилення системи охорони здоровя/кадрів проекту USIAD «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

На семінарі були присутніми представники Департаментів охорони здоров'я, соціальної політики, сім’ї, молоді і спорту, освіти, лікарі, представники ВІЛ-сервісних та інших громадських організацій.

Оксана Даниленко, головний лікар Обласного Центру профілактики і боротьби зі СНІД, наголосила на важливій ролі первинної ланки медицини і проаналізувала відмінності нового проекту програми від попередньої. Зокрема, вона зауважила, що у розробці програми врахували і те, що не було з якихось причин виконане у попередній програмі. Крім того, автори прислухалися до порад представників неурядових організацій, які займаються проблемами людей, що живуть з ВІЛ. Процес створення програми був прозорим та ґрунтувався на залученні всіх зацікавлених сторін державного та громадського сектору. Особливу подяку Оксана Валеріївна висловила проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» та компанії «Deloitte» за технічно-експертну допомогу.

У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД (фото) - фото 1

Головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулієва зазначила, що на зустрічі присутні практично всі учасники процесу розробки програми і що програма зараз проходить затвердження у фінансовому відділі та йтиме на розгляд сесії.

Жанна Пархоменко зазначила, що Полтавська область підготувалася найкраще у розрізі політики допомоги наркозалежним і одна з перших у готовності ресурсного забезпечення заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІД. На її думку, поряд із забезпеченням консультування та тестування на ВІЛ подальшим лікуванням АРТ питання профілактики постають гостро, особливо з огляду на згортання донорської допомоги Глобального Фонду. З огляду на це, забезпечення програми належно підготовленими кадрами із сформованим відношенням до проблеми ВІЛ, знанням та навичками є безумовною запорукою її успішного виконання.

— Сьогодні є потреба в навчанні кадрів первинної ланки медицини, — зауважила Ніна Дурдикулієва, — для подолання стигми та дискримінації.

У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД (фото) - фото 2

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко зауважив, що програма національного рівня має status quo, тобто вона не враховує обраної стратегії децентралізації, а отже реальних потреб на місцевому рівні.

— На місцях не можна передбачити проблеми через незрозумілість на даний час моделей фінансування, організації структури влади на місцях, — пояснив Юрій Васильович. — Саме тому робота має бути системною і постійною для адекватної реакції у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД.

Також він зазначив, що на сьогодні прогнози в кадровому плані також дуже абстрактні, бо немає чіткого розуміння підпорядкування кадрів у майбутньому.

У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД (фото) - фото 3

— І, нарешті, дуже важливим є фінансове забезпечення роботи лікарів, що реалізовуватимуть реформу. Мотивування повинно бути продуманим та ефективним, — додав Юрій Курилко.

У доповнення модератор зустрічі Жанна Пархоменко поділилася досвідом реформування первинної ланки медицини, управління забезпечення кадрами, оснащенням та фінансовими ресурсами на прикладі пілотних моделей, які включали в себе різноманітні форми організації надання медичної допомоги на первинному рівні.

Представлений інноваційний підхід у забезпеченні підготовки кадрів з огляду на інтеграцію профілактичних послуг на рівень первинної ланки, надихнув аудиторію до плідної дискусії щодо покращення якості підготовки медичного персоналу для такого переходу та обмірковування можливості пілотування різних підходів у передачі ряду послуг профілактики ВІЛ на півень первинної медико-санітарної допомоги.

Катерина Кролевська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #СНІД #обговорення
Оголошення
live comments feed...