• Головна
  • Кримчанка: «Українська бюрократія змушує змінювати громадянство»
13:28, 17 червня 2015 р.

Кримчанка: «Українська бюрократія змушує змінювати громадянство»

Кримчанка, яка неодноразово допомагала біженцям у Полтаві, сама не може отримати допомогу.

До нас у редакцію звернулася пані Галина. Сама вона кримчанка, народилася і більшу частину свого життя прожила на Чорноморському узбережжі у місті Керч.

Вже більше шести років Галина разом зі своїм чоловіком проживає у Полтаві. Сюди у 2008 році вони переїхали, щоб доглядати за хворою мамою чоловіка.

Анексія Криму застала подружжя у Полтаві. На щастя, чоловік пані Галини Іван Прокопович встиг переоформити пенсію у Полтавському відділенні соціального захисту, а от їй не пощастило. Коли жінка вирішила переоформити документи, виявилося, що вона опинилася у бюрократичній пастці. «В Криму, щоб отримувати пенсію з мене вимагають змінювати громадянство. А я не хочу, я - українка. А Крим зараз це вже не Україна і ще не Росія», - бідкається жінка.

Пані Галина зверталася у різноманітні служби допомоги для вимушених переселенців, щоб мати змогу перевести пенсію на материк і зіткнулася з численними бюрократичними проблемами. Як виявилося, жінка не може мати статус «вимушеного переселенця з тимчасово окупованої території» адже постійно проживає в Полтаві і з Криму виїхала задовго до окупації.

«У мене український паспорт. Я не хочу його ні на що міняти, а чиновники мене штовхають змінювати громадянство…» - говорить жінка. У Криму у Галини залишилася квартира, продати її вона не може. Жодні нотаріальні установи на півострові не працюють, а повертатися в окупований Крим вона не може. Адже там, з українським паспортом, вона ніхто і ні на яку допомогу претендувати не має права.

Галина Василівна займається волонтерством, неодноразово допомагала тим, хто опинився в біді. А сама вирішити свою проблему вона не може.

Ми зв’язалися з центром допомоги вимушеним переселенцям, вони перенаправили нас до Державної міграційної служби у Полтаві, ті, в свою чергу, до служби соціального захисту. Щоб переоформити пенсію жінці потрібно зареєструватися у Полтаві. А для цього потрібно житло. Зараз Галина з чоловіком проживає у будинку батьків Івана Прокоповича. Та за іронією долі, вони не можуть в ньому прописатися, бо родичі чоловіка хочуть відсудити у нього батьківський будинок, мотивуючи це тим, що він має кримську прописку.

Наостанок пані Галина додала, що вона не просить від держави нічого надзвичайного, просто боротися за кожного українця і не створювати бюрократичні перепони для тих, хто залишився вірним Батьківщині.

#Кримчанка #Полтава #громадянство

Коментарі

Оголошення
live comments feed...