• Головна
  • Троє полтавців вивчатимуть європейські інституції завдяки швейцарсько-українському економісту
12:06, 13 червня 2015 р.

Троє полтавців вивчатимуть європейські інституції завдяки швейцарсько-українському економісту

Іван Чабан, Марина Бардіна та Роман Повзик поїдуть до Польщі та Австрії, щоб ознайомитися з функціонуванням іноземних інституцій і запозичити цей досвід для України.

Полтавці стали фіналістами програми «Молодь змінить Україну» від Фонду Богдана Гаврилишина. Його засновник – всесвітньо відомий економіст, який під час Другої світової війни емігрував з Радянського Союзу, зробивши кар’єру в Канаді та Швейцарії.

Програма «Молодь змінить Україну» стартувала з кінця 2012 року. Її ініціатор Богдан Гаврилишин переконаний, що потенціал України є надзвичайно великим завдяки людському капіталу і природним багатствам. Але для того, щоб країна максимально використала цей потенціал, потрібна трансформація всіх органів влади, економічної і соціальної систем, політики щодо навколишнього середовища (біосфери).

Марина Бардіна

Марина Бардіна

/Марина Бардіна/

Основна мета Програми – створення критичної маси молодих людей, які є рушієм змін і можуть здійснити трансформацію України.

Учасники групами по 5-7 чоловік (кожен представляє певну сферу життя суспільства) їдуть в одну з шести найбільш ефективних, «здорових» європейських країн – Австрію, Німеччину, Норвегію, Швейцарію, Швецію, а також Польщу . Там вони зустрічаються з представниками місцевих інституцій (попередньо домовившись про свій візит), отримуючи від них розуміння функціонування цих організацій. При цьому вони повинні думати про впровадження іноземного досвіду для України.

Роман Повзик

Роман Повзик

/Роман Повзик/

Полтавці потрапили до фіналістів програми через довготривалий відбір. Спочатку вони в числі 135 чоловік подали заявку на учать у «Школі депутатів місцевих рад 2015» (яку теж фінансував Фонд Богдана Гаврилишина). Далі 81 чоловік пройшли навчання у лютому 2015 року (3 сесії по 2 дні). З цих людей відібрали 31 фіналіста (ті, хто проявили себе протягом навчання). Опісля резюме, обґрунтування, що саме людині цікаво вивчити за кордоном, та співбесіди англійською мовою відібрали 19 чоловік. Серед них – і троє полтавців.

Громадський активіст ГО «Наш Шлях» Іван Чабан та журналіст «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства» Роман Повзик поїдуть в різних командах до Польщі (у червні та листопаді 2015 року), а студентка соціологічного факультету Києво-Могилянської академії Марина Бардіна відвідає Авcтрію (червень 2015 р.).

Іван Чабан

Іван Чабан

/Іван Чабан/

По приїзді усі групи готують звіт із поїздки. А кожен учасник – аналітичні статті й рекомендації для України зі сфери, яку вивчав. Програма дає можливість полтавцям готувати відповідні проекти, рекомендації урядовим структурам.

А підсумують свої дослідження Іван Чабан, Марина Бардіна та Роман Повзик на конференції наприкінці року. Там вони і представлять власні доробки.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

#Полтавці #досвід #економіка

Коментарі

Оголошення
live comments feed...