• Головна
  • У Полтаві два дні обговорювали «Реформу ВІЛ-послуг у дії»
08:29, 11 червня 2015 р.

У Полтаві два дні обговорювали «Реформу ВІЛ-послуг у дії»

9 та 10 червня у Полтаві відбулася робоча зустріч та прес-конференція представників міжнародної компанії Deloitte, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та БО «Світло Надії». Ключовим питанням обох заходів стала«Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» має на меті посилення системи охорони здоров’я України для забезпечення ефективного та сталого надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення.

Під час робочої зустрічі, що відбулася у вівторок, 9 червня в приміщенні Обласного центра здоров’я представники компанії «Deloitte» розповіли про основні завдання та етапи впровадження проекту на Полтавщині.

Першим етапом є сприяння посиленню ролі держави та розвитку національного потенціалу у справі формування та реалізації науково-обґрунтованих і гендерно-чутливих програм у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Для цього спеціалісти презентували моделі інтеграції системи протидії ВІЛ-інфекції у державні програми боротьби з ВІЛ-СНІД.

Також, представники проекту зазначили, що протягом останнього року ними була надана технічна допомога для 14 регіонів у розробці місцевих програм, в т.ч. полтавським фахівцям для підготовки проекту Обласної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр.

IMG_4206

У цьому плані важливим є набір цільових показників за схемою «90-90-90», запропонованою ЮНЕЙДС (Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу):

- 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус;

- 90% людей, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус, знаходяться на лікуванні; і

- 90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження.

Проект акцентує увагу на перших двох позицію, тоюто 90% людей мають знати про свій ВІЛ-статус, і 90 % із ВІЛ-позитивних – мають отримувати АРВ-лікування.

Представники Deloitte наголосили на необхідності затвердження проекту запропонованої програми на 100% згідно із розробками, які були напрацьовані у співпраці із полтавськими медиками.

Наступного дня, 10 червня в ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція під час якої спеціалісти розповіли журналістам про сутність нової програми з протидії ВІЛ-СНІДу, котра знаходиться на розгляді.

IMG_4213

За словами Марини Мурашової, котра є регіональним координатором «Реформи ВІЛ-послуг у дії», Полтавщина є лідером у впроваджені програм ВІЛ-СНІД профілактики, і завжди була на крок попереду інших областей у цьому питанні. Полтавщина має серйозні напрацювання і високий рівень взаємодії державних структур та громадських організацій у цьому напрямі. Саме тому агентство США з питань міжнародного розвитку в подальшому буде продовжувати партнерські стосунки з нашим регіоном, хоч і орієнтується на південно-східні області країни, в яких погіршилася ситуація з профілактикою цих хвороб.

Марина Мурашова додала, що програма вже готова і її треба підтримувати, бо уся профілактичні заходи по-суті базуються саме на ній.

«Ми всі разом змогли зупинити інфекційне зростання ВІЛ в регіоні. Великою мірою це стало можливим завдяки тісній співпраці держави, неурядових організацій та міжнародних експертів. Нам вдалося об’єднати три проблеми: ВІЛ-СНІД, наркоманія і туберкульоз», - зазначив Юрій Курилко, заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Головний лікар Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксана Даниленко зауважила, що головними завданнями програми є зменшення випадків інфікування ВІЛ серед населення, а також мінімізація передачі ВІЛ від матері до немовляти. За її словами у 2014 році на Полтавщині таких випадків зареєстровано не було.

Заступник виконавчого директора БО «Світло Надії» Сергій Жук розповів про голову родзинку програми.

«Певна частина ВІЛ-сервісних послуг фінансується глобальним фондом, коштами ООН. Однак міжнародні донори, які працюють з нами вже десять років планують припинити грошове забезпечення певної групи послуг. Вони показали нам механізми функціонування та забезпечення сервісів, і тепер одне з основних завдань нової програми – фінансування ВІЛ-СНІД профілактики за кошти державних та обласних бюджетів. До 2018 року ми маємо досягти таких цілей», - зазначив Сергій Жук.

У підсумку спеціалісти прийшли до висновку, що проблема профілактики ВІЛ-СНІДу, фінансування сервісних послуг не стосується лише медиків. На їх думку, цим має перейматися все суспільство, і тому необхідно продовжувати налагодження співробітництва між державними структурами, неурядовими об’єднаннями і громадою.

 

#Полтава #ВІЛ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...