• Головна
  • Прокуратура Полтавської області вказує на зловживання посадових осіб Полтавської ОДА у сфері перевезень
15:27, 10 червня 2015 р.

Прокуратура Полтавської області вказує на зловживання посадових осіб Полтавської ОДА у сфері перевезень

Прокуратура Полтавської області звернулася до Полтавської ОДА стосовно зловживань у сфері перевезень. Проте обласна влада жодним чином не реагує на це.

Про це сьогодні повідомили на сайті «ТСН».

Прокуратура Полтавської області повідомила голову Полтавської ОДА Валерія Головка про значні правопорушення, які сталися 4 листопада 2014 року під час проведення конкурсу на робочий орган конкурсного комітету з визначення пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за території області. Зазначимо, що тоді ще Валерій Головко не був головою ОДА, проте тепер розбиратися з даними зловживаннями мусить він.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Останній конкурс на право бути робочим органом даного конкурсного комітету загального користування виграв Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського. Але вже через два тижні з порушенням регламенту та чинного законодавства було проведено додаткове засідання конкурсного комітету під головуванням директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Сергія Марчишинця. За протоколом цього засідання, переможцем стало ТОВ «Полтаватранс». При цьому ніхто не скасовував попереднього рішення конкурсного комітету.

Сергій Марчишинець

Сергій Марчишинець

Таким чином, різними рішеннями конкурсного комітету фактично визнано 2 переможця – Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського та ТОВ «Полтаватранс». Однак, тендери серед перевізників проводить лише останній. Сам власник ТОВ «Полтаватранс» Сергій Бутко має ще й ТОВ «Полтаваавтотранс», що володіє всіма автостанціями в області (а також кількома АТП, зокрема в Гадяцькому та Пирятинському районах), тобто фактично є монополістом у цій сфері.

Враховуючи вищезгадані факти прокуратура області заявила про незаконність діяльності нинішнього робочого органу конкурсного комітету з визначення пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування та нелегітимність проведених конкурсів. Прокуратура зробила подання, але воно ігнорується керівництвом Полтавської ОДА.

Робочий орган даного конкурсного комітету має готувати матеріали щодо умов конкурсу перевізників, паспорти маршрутних автобусів, аналізувати пропозиції претендентів та оцінювати їх, а також готувати договори з переможцями конкурсу тощо.

Варто зазначити, що місцеві державні адміністрації, за постановою Кабінету Міністрів України, мають право наділять ці робочі органи перерахованими вище повноваженнями. Але спершу необхідно провести конкурс ще й на визначення підприємства, що стане таким органом. Щодо цього моменту в листі прокуратури зазначається: «при організації та проведенні вказаного конкурсу посадовими особами облдержадміністрації допущені суттєві порушення вимог законодавства».

Нагадаємо, що 7 квітня 2015 року під час прес-конференції з нагоди 100 днів з моменту призначення голова Полтавської ОДА Валерій Головко пообіцяв з часом через ЗМІ розповісти мешканцям області про корупцію в окремих департаментах.

 

#Прокуратура #Головко #транспорт #конкурс

Коментарі

Оголошення
live comments feed...