• Головна
  • СБУ зірвала плани міжнародної терористичної організації створити в Україні перевалочну базу для бойовиків
16:15, 4 червня 2015 р.

СБУ зірвала плани міжнародної терористичної організації створити в Україні перевалочну базу для бойовиків

Служба безпеки України зірвала плани міжнародної терористичної організації «Ісламська держава» створити на території України перевалочну базу для бойовиків.

Спецоперація була проведена у рамках заходів української та іноземних спецслужб, спрямованих на припинення функціонування каналів переправлення бойовиків міжнародної терористичної організації «Ісламська держава» через Україну і Туреччину до сирійсько-іракської зони, а також з цього регіону до країн Європи.

Зокрема, 3 червня ц.р. співробітники СБУ спільно з Державною міграційною службою України виявили «перевалочний пункт», який використовувався для тимчасового переховування членів «Ісламської держави».

Під час його перевірки виявлено 5 іноземців: двох громадян РФ, та по одному з Узбекистану, Таджикистану та Казахстану.

Співробітники Служби безпеки встановили, що окремі з вказаних іноземців були депортовані до України з Туреччини у зв’язку з причетністю до терористичної діяльності та перебували на території нашої держави, порушуючи встановлений міграційним законодавством порядок. Інші іноземці нещодавно прибули в Україну з країн Європи.

Виявлені представники «Ісламської держави» очікували виготовлення членами цієї структури підроблених паспортів для переправлення надалі через Туреччину до Сирії.

У результаті вжитих заходів трьом іноземцям скорочено терміни перебування в Україні, та стосовно двох − прийнято рішення про примусове повернення до країни походження.

Коментуючи результати багатоетапної спецоперації з виявлення та припинення діяльності "перевалочного пункту" для тимчасового переховування членів "Ісламської держави", голова СБУ Валентин Наливайченко запевнив, що робота у цьому напрямку продовжуватиметься, не зважаючи на виклики, з якими стикається сьогодні Україна на сході країни.

"У час, коли левова частка наших сил і засобів спрямовується на протидію російській військовій та інформаційній агресії, знешкодження терористів, виявлення та нейтралізацію диверсантів, боротьбу з провокаторами, СБУ й надалі буде чітко і повною мірою виконувати свої зобов'язання в рамках міжнародної співпраці з протидії міжнародному тероризму", − наголосив він.

За словами Наливайченка, Україна є і залишиться активним і ефективним учасником системи міжнародної безпеки. «Здобувши гіркий, а разом з тим, неоціненний досвід боротьби з терористами в Україні, ми добре розуміємо важливість подолання цього глобального зла. І не так важливо, як він називається: російський, ісламський чи будь-який інший", − підкреслив голова спецслужби.

#СБУ #терористи

Коментарі

Оголошення
live comments feed...