• Головна
  • Проект ПРООН стартував у Миргороді: перші п’ять вимушених переселенців вже отримали роботу
17:44, 2 червня 2015 р.

Проект ПРООН стартував у Миргороді: перші п’ять вимушених переселенців вже отримали роботу

У травні цього року стартувала спільна пілотна ініціатива Проекту ПРООН в Україні «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миргородської міської ради.

Мета ініціативи полягає в тому, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам знайти роботу на новому місці проживання. За підтримки ПРООН в Миргородському Центрі соціальних служб з’явилася можливість для працевлаштування п’яти осіб з числа переселенців – вони стали соціальними працівниками.

 

Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Володимир Кір’ян розповідає про те, як Центр почав допомагати ВПО, найбільш гострі проблеми, що виникають в роботі, а також про плани, які будуть реалізовані найближчим часом.

 

Скільки переселенців на сьогодні охоплено роботою? Скільком ви вже допомогли?

 

На сьогодні в Миоргороді офіційно зареєстровано більше 2 300 переселенців, і ця цифра постійно зростає Щоправда наш Центр допомагає переважно пільговим категоріям – сім’ям, дітям, які знаходяться в складних та кризових ситуаціях. Таких на сьогодні зареєстровано 876 чоловік.

 

Ми почали нашу роботу на початку грудня 2014 року. Першим кроком було надання гуманітарної допомоги. Зокрема, ми активно спіпрацювали в межах цього напрямку із ПРООН. Було роздано 700 продуктових наборів. Завдяки цьому ми змогли майже одноразово допомогти пільговим категоріям переселенців. Наступний крок – теплі речі: куртки, шарфи. Загалом, для нас дуже важлива допомога таких організацій, оскільки в Миргороді проживає найбільша кількість ВПО у порівнянні з іншими містами області.

 

Зараз нашим пріоритетом вже є працевлаштування переселенців, а не гуманітарна допомога. Важливо зазначити, що багато переселенців приходять до нас із проханням допомогти відкрити власну справу.

 

Також є запит на відкриття пунктів психологічної допомоги. При тому ми отримуємо звернення від переселенців, які готові «очолити» цей напрямок та допомагати тим, хто приїжджає до нашого міста.

 

Для нас дуже важливо, що Центр за час своєї роботи, став місцем, куди переселенці приходять за допомогою, оскільки знають, що неодмінно її тут отримають. Ми співпрацюємо з неурядовими та релігійними організаціями, з місцевими активістами. І це дозволяє надавати нам комплексну допомогу для переселенців.

 

 

 

Які найскладніші моменти в роботі Центру?

 

Загалом, можу сказати, що проблеми у нас мають «сезонний характер». Так, спочатку головна проблема була – пошук та надання житла. Оскільки зараз держава допомагає з оплатою за житло – це питання є менш гострим. Взимку найважливіше було забезпечити людей теплим одягом, зараз це вже не так актуально.

 

На сьогодні – найбільш гостро стоїть питання працевлаштування. Особливо серед тих переселенців, які вирішили «осісти» в Миргороді, і хочуть продовжувати свою власну справу. Ми вже маємо кілька таких звернень і для нас дуже важливо допомогти цим людям.

 

 

 

Які завдання стоять перед вами зараз? Які ваші плани?

 

Наступним нашим кроком є організація програм, які будуть спрямовані на розвиток взаєморозуміння та соціальну інтеграцію. Звичайно, мешканці нашого міста толерантні та миролюбиві. Сама назва міста – Миргород – вимагає цього! Але ми все ж плануємо розробити серію тренінгів та семінарів, які будуть спрямовані на розвиток взаєморозуміння між ВПО та місцевими жителями. Також ми сподіваємось, що внаслідок таких тренінгів «викристалізується» активне ядро переселенців, які стануть лідерами думок.

 

Крім того, ми плануємо схожі програми в школах. Адже до нас переїхало багато сімей із дітьми і дуже важливо їм все правильно пояснити.

 

Наприклад, нещодавно у нас в місті відбулась персональна виставка Ярошенка Анатолія, художника, який переїхав до Миргороду внаслідок конфлікту на Сході. На мою думку, культурні заходи сприяють інтеграції та взаєморозумінню серед людей, і їх потірбно підтримувати.

 

Серед інших планів – залучати благодійні та грантові програми. Оскільки спільними зусиллями ми можемо допомогти більшій кількості людей.

 

 

 

Чому для вас важлива підтримка ПРООН?

 

За час співпраці із ПРООН ми отримали надійного партнера, який допоміг вдало реалізувати проект. На початку грудня, коли ми стартували, було багато негативу щодо ВПО. Але спільним зусиллями нам вдалось «стабілізувати» ситуація. Зараз робота рухається в плановому режимі. Почався процес працевлаштування. Ось ми вже бачимо, що 5 осіб працює. Після цього до нас почали приходити інші переселенці, які також просять, щоб їм допомогли з роботою.

 

Ми зробили вже багато чого, але попереду ще не менше викликів та проблем, які потрібно подолати. І ми віримо, що спільно із ПРООН у нас все вийде!

#ООН #переселенці

Коментарі

Оголошення
live comments feed...