• Головна
  • Директор «Водоканалу» прокоментував ситуацію навколо мітингу і можливого «рейдерського захвату» підприємства
16:46, 29 травня 2015 р.

Директор «Водоканалу» прокоментував ситуацію навколо мітингу і можливого «рейдерського захвату» підприємства

26 травня, працівники "Полтававодоканалу" вийшли на акцію протесту до стін Полтавської ОДА.

До стін будівлі Полтавської ОДА прийшло близько півсотні працівників "Водоканалу" та приїхала службова техніка установи. У руках мітингувальники тримали плакати з написами "Руки геть від Водоканалу", "Пане Ворона, пам'ятай про революцію гідності" та інші. Свою акцію протесту вони анонсували проти діяльності чиновників області і можливого "рейдерського захоплення" комунального підприємства.

Також одна з головних причин акції протесту - це можлива зміна керівництва підприємства. Наразі «Полтававодоканал» очолює Олег Кретович, який розпочав свою роботу на посаді слюсаря. Тому за словами протестуючих, він найкраще знає як управляти такою структурою. Натомість, говорять працівники "Водоканалу", керівника хочуть звільнити і поставити на його місце "не фахівця із іншої області".

Генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал» Олег Кретович надіслав ЗМІ свій коментар щодо подій 26.05. 2015 р. Публікуємо без змін.

"Після численних публікацій в засобах масової інформації та коментарів посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування з приводу акції працівників Комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» на підтримку стабільної діяльності підприємства, що відбулася 26 травня біля будівлі Полтавської обласної державної адміністрації, змушений прокоментувати цю подію та відповісти на закиди деяких посадових осіб стосовно мого відношення до того, що відбулося.

По-перше, на сьогоднішній день КП ПОР «Полтававодоканал» і мені особисто не відомо про початок роботи незалежного аудиту, який ініційований Полтавською обласною радою, Обласною Державною адміністрацією та підтриманий громадськими організаціями і керівниками підприємств. Як члену комісії з організації та проведення незалежного аудиту КП ПОР «Полтававодоканал» та ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» на разі мені відомо про те, що на останньому засіданні комісії 26.05.2015р., на якому я був присутній, визначено лише критерії відбору майбутнього аудитора та план проведення аудиту. Тому пов’язувати проведення акції працівниками КП ПОР «Полтававодоканал» на підтримку стабільної діяльності підприємства, що відбулася саме 26 травня біля будівлі Полтавської ОДА, з початком аудиту, який насправді ще не починався - некоректно.

Хотілося би підкреслити, що КП ПОР «Полтававодоканал» всіляко підтримує ідею проведення саме незалежного аудиту діяльності підприємства, адже це виключить політичну складову із суспільної дискусії щодо обґрунтованості діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які не вщухають вже майже рік та дасть можливість остаточно визначити комплексні заходи спрямовані на оптимізацію роботи останнього. За останні три роки підприємство неодноразово проходило перевірки податкової інспекції, державної фінансової інспекції, екологічної інспекції, Держгірпромнагляду, Держгеонадра, НКРКП інших контролюючих органів, які не виявили суттєвих порушень у фінансовій та господарській діяльності підприємства. КП ПОР «Полтававодоканал» максимально відкрито взаємодіє з громадськими організаціями з приводу діяльності, упевнено стало на шлях відкритості та прозорості.

Страх у мене викликає лише одне - як керівник колективу КП «Полтававодоканал» я боюся лише того, що все те, добре та позитивне, що створювалося і напрацьовувалося трудовим колективом водоканальців не один десяток років, може бути зруйновано в одну мить на догоду певним особам чи фінансово-промисловим групам. Попри тяжкий фінансовий стан КП «Полтававодоканал» проводжує цілодобово забезпечувати жителів міста та районів області питною артезіанською водою, надає послуги водовідведення.

Впевнений, що будь-який державний чи незалежний аудитор підтвердить, що підприємство просто не може нормально функціонувати, коли останні 7 років тариф на послуги штучно, з політичних мотивів, стримувався органами місцевого самоврядування, а згодом органами державної влади. На сьогодні різниця між встановленим тарифом та фактичними економічними витратами на виробництво послуг, затверджена протоколом міжвідомчої комісії обласної державної адміністрації з питань погашення різниці в тарифах, сягнула 233 млн. грн., а основному нашому кредитору ПАТ «Полтаваобленерго» ми винні лише 115 млн. грн. Тож криза на підприємстві є наслідком популістської політики в державі у відношенні до ЖКГ, а не бездіяльністю трудового колективу КП ПОР «Полтававодоканал» і його керівництва.

Стурбованих мешканців, які, начебто, буквально обірвали гарячу лінію кол-центру облдержадміністрації, хочу заспокоїти - всі стратегічні об’єкти життєзабезпечення міста (водозабори, підвищувальні насосні станції, КНС, очисні споруди) працювали в штатному режимі і весь обслуговуючий персонал знаходився на робочих місцях. Працівники ж ІТР, які вирішили прийняти участь в акції на підтримку стабільності діяльності КП ПОР «Полтававодоканал», перебували у відпустках без збереження заробітної плати. Саме про це та інші обставини проведення акції я повідомив директора департаменту ЖКГ Тонкова О.М. в пояснювальних записках з додатками на 30 аркушах, сподіваюсь, що ця інформація є і у керівництва області. Як доказ відвертості та прозорості перед громадськістю не бачу причин, щодо її оприлюднення, якщо це комусь цікаво.

На сьогодні суспільство, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські активісти повинні зрозуміти, що проблеми, які має у своїй діяльності КП «Полтававодоканал» є набагато глибшими, ніж здається. Як я вже говорив, через заборгованість з різниці в тарифах з боку держави ми не можемо сплатити свою заборгованість, а від так потерпаємо від дій Державної виконавчої служби, багато років існує висока ймовірність відключення об’єктів життєзабезпечення від електропостачання, що матиме катастрофічні наслідки – в такій ситуацій навіть самий ефективний менеджер мало що може вдіяти. А якщо додати до цього низку нестиковок та протиріч в законодавчому полі, то на цій посаді потрібна людина зі здібностями Коперфільда і Месінга одночасно.

Стосовно, начебто, приховування інформації про мою заробітну плату, повідомляю - декларація про доходи мною надана у відділ кадрів підприємства, ще в березні місяці, згідно чинного законодавства, але, чогось саме з того часу, запитів на її отримання не надходило, окрім вимоги прокуратури міста. Якщо це головне непорозуміння – вже найближчим часом розмістимо цю інфомацію на сайті підприємства.

Сподіваюсь на порозуміння із посадовцями, чиновниками та громадськістю. Ми відкриті до діалогу та прозорі в діяльності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мітинг #Водоканал #коментар

Коментарі

Оголошення
live comments feed...