• Головна
  • Президент називає найбільшою перемогою за рік провал проекту «Новоросія»
14:37, 29 травня 2015 р.

Президент називає найбільшою перемогою за рік провал проекту «Новоросія»

Президент заявляє, що проект «Новоросія», який мав охопити дев’ять областей України, провалився, і називає це найбільшою перемогою за свій перший рік президентства. «Ми довели, що Україна – сильна держава», – заявив Президент в телеінтерв’ю, яке показало 28 травня українське телебачення.

«Бажання Російської Федерації було аж ніяк не окупувати Донецьк чи Луганськ. Всі ми знаємо, що ключовий план, який стояв на першому етапі, – це створення «Новоросії». Дев’ять областей України – Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська і Крим – мали бути відсічені. Половина країни, більше половини промислового потенціалу мали бути відсічені і там мав бути створений заповідник «руського миру» – «Новоросія», саме так вони назвали цей проект», – сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, для реалізації цього проекту передбачався «вибух протестів» у всіх цих областях, введення провокаторів і російських військ і знищення країни. «Зараз ми чітко розуміємо, який був план – знищення України. І з чим я хочу привітати, що є очевидним досягненням всіх українців і всієї України, – в цьому місяці було офіційно проголошено, що проект «Новоросія» зазнав краху, не відбувся», – сказав Президент.

«Ллють крокодилові сльози, що народ України їх не підтримав. Що втратили всі шанси, щоб забезпечити цей вибух, і проект «Новоросія» можна вважати закритим. І ми вимушені визнати, що і Донецьк, і Луганськ з політичних, економічних, соціальних, безпекових, державницьких, геополітичних та інших аргументів може існувати лише в рамках єдиної незалежної суверенної держави Україна», – сказав Президент.

Глава держави також зазначив, що за останній рік мовне питання із такого, що розколювало державу, перетворилось на те, що об’єднує. За словами Президента, російськомовні громадяни України у зоні АТО «з російською мовою на устах вмирають за Україну, боронячи свої міста, своїх дітей, батьків, свою землю».

Президент також зазначив, що зараз Росія змінила тактику і замість того, щоб витрачати гроші на підтримку бойовиків на Сході, направила їх всередину країни, щоб дестабілізувати ситуацію, щоб, скориставшись демократією, активізувати антиурядові, антидержавні рухи, посіяти настрої, що «все пропало». «Вони в черговий раз переконаються в тому, що їх придумані у Кремлі сценарії не спрацюють», – заявив Петро Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Порошенко #"Новоросія"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...