• Головна
  • Представлено проект медичної реформи
17:38, 27 травня 2015 р.

Представлено проект медичної реформи

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі представив у середу, 27 травня, на засіданні Кабміну законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я.

Насамперед, за словами Квіташвілі, законопроектами передбачено зміну правового статусу лікувальних закладів та надання їм можливості автономного управління.

Про це повідомляє Кореспондент.

"Сьогодні заклади не можуть працювати зі страховими компаніями, тому що немає механізму отримання грошей від страхової", - уточнив він.

Міністр зазначив, що медустанови будуть самостійно розпоряджатися своїми бюджетами, розробляти фінансові плани.

Реформа також передбачає відхід від фінансування ліжко-місць і перехід до оплати медпослуг. "Це неможливо зробити за один день або один місяць. Тому 2015 буде перехідним роком, від фінансування ліжко-місця до фінансування послуг", - сказав міністр.

При переході до другої фази реформ, продовжив Квіташвілі, планується, що в будь-якому місці країни громадянин України може отримати адекватну і якісну медичну допомогу.

 

"Держава буде оплачувати ці послуги, незалежно де вони будуть надаватися. Схеми оплати різні. Ми хочемо дійти до нашої мети і зробити універсальну страховку в Україні", - пояснив міністр.

 

При цьому, за його словами, лікарі не будуть прив'язані "кабальними" контрактами до тих медустановам, де вони сьогодні працюють. Все буде залежати від послуг, які вони надаватимуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...