• Головна
  • У Полтаві бездіяльність комунального підприємства призвела до того, що споживачі сплатили більше
09:00, 23 травня 2015 р.

У Полтаві бездіяльність комунального підприємства призвела до того, що споживачі сплатили більше

Як встановило Відділення за результатами розгляду заяв, КП «ЖЕО № 2» не вжило заходів щодо передачі будинкових засобів обліку теплової енергії з балансу Підприємства на баланс ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» для їх подальшого обслуговування (повірки, ремонту), що призвело до ущемлення інтересів споживачів, яка була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку.

Як наслідок, у зв’язку із нездійсненням передачі будинкових засобів обліку теплової енергії на баланс ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», не проведенням  у встановлені терміни періодичної повірки будинкового засобу обліку теплової енергії,  мешканці 1 під’їзду житлового будинку по вул. Станіславського,  10, м. Полтава, сплачували більший розмір плати за послугу з централізованого опалення ніж мешканці 2 під’їзду цього ж будинку з аналогічною площею квартир, яким обсяг наданої послуги визначався за показниками будинкового засобу обліку теплової енергії в опалювальний період 2014-2015р.р.

Також, мешканці житлового будинку по вул. Кондратюка, 5, м. Полтава, сплачували більший розмір плати за послугу з централізованого опалення, визначений за нормою споживання, ніж за показниками будинкового засобу обліку теплової енергії, у зв’язку із несвоєчасним проведенням періодичної повірки, в опалювальний період 2014-2015р.р.

Крім того, така бездіяльність спонукала мешканців інших житлових будинків, обладнаних будинковими засобами обліку теплової енергії, що не були повірені та які знаходяться на балансі КП «ЖЕО №2», самостійно проводити періодичну повірку будинкових засобів обліку теплової енергії за рахунок власних коштів споживачів, в той час як такі споживачі оплачують витрати на повірку інших будинкових засобів теплової енергії у складі тарифу на послугу з централізованого опалення.

«За умови передачі будинкових засобів обліку теплової енергії на баланс ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» такі споживачі мали б можливість сплачувати за фактично отриману послугу з централізованого опалення, обсяг якої визначався за показниками будинкових засобів обліку теплової енергії та не витрачати додаткових коштів на їх періодичну повірку», -  надав пояснення голова Полтавського територіального відділення Володимир Оніщенко.

В зв’язку з вищевикладеним, Відділення зобов’язало КП «ЖЕО №2» у двомісячний термін усунути порушення конкурентного законодавства.

 

Одночасно, Відділення рекомендувало УЖКГ виконкому Полтавської міської ради посилити контроль за діяльністю КП «ЖЕО №2» в частині розроблення Підприємством заходів щодо передачі на баланс ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»  будинкових засобів обліку теплової енергії для подальшого обслуговування(повірки, ремонту), розглянути заходи та внести пропозиції на засідання виконкому Полтавської міської ради по розгляду питання із забезпечення передачі будинкових засобів обліку теплової енергії з балансу КП «ЖЕО №2» на баланс ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

З метою запобігання  порушенням конкурентного законодавства Відділення рекомендувало Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА та ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» в 10-ти денний термін вжити заходів сприяння щодо забезпечення прийняття на баланс ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» будинкових засобів обліку теплової енергії, які знаходяться на балансі КП «ЖЕО №2»,  для їх подальшого обслуговування (повірки, ремонту).

Треба зазначити, що рекомендації територіального відділення АМКУ є обов¢язковими для розгляду.

 

#Підприємство #АМКУ
Оголошення
live comments feed...